Nasza agencja lubi proponować nieszablonowe rodzaje imprez integracyjnych, a co za tym idzie, wybieramy różne, bardzo ciekawe miejsca, które mają za zadanie nadać charakteru całej wyprawie. Łącząc mile spędzony czas, z zabawą i opowieściami historycznymi staramy się nie tyle edukować uczestników, co uświadomić dodatkowo w jak wielkie skarby bogaty jest nasz piękny kraj.

Płacowy klimat motywem integrującym

Tworóg to gminne miasto położone na Górnym Śląsku. Jego malowniczy krajobraz już sam w sobie zachęca do spacerów – mianowicie, rozciąga się nad lasami lublinieckimi i rzeką Stołą. Historia tej miejscowości sięga czasów średniowiecza, gdzie powoli powstawały kuźnie żelaza. Jak wiadomo, tam gdzie była praca, tam właśnie powstawały osady. Również tutaj pojawiać się zaczęło coraz więcej osadników, w tym rzemieślników i rolników. Na zapisanych kartach historii Tworóg pierwszy raz pojawił się w roku 1530. Swój rozwój zawdzięcza jednak dostaniu się w XVII wieku pod władanie bogatego rodu Collonów. To właśnie oni stary zamek rozbudowali i przebudowali za czasów swojego panowania na nim, czyli do XIX wieku. Budowla, którą po dziś dzień możemy podziwiać w Tworogu to efekt tych działań do końca XVIII wieku. Warto również wspomnieć, że ostatnim księciem jaki zamieszkiwał ten pałac był Karol Gotfryd. Trwało to do zakończenia II wojny światowej. W latach dwudziestych kazał go zmodyfikować, było to krótko po tym, jak w zamku stacjonował sztab wojsk powstańczych Grupy „Północ”, podczas powstania śląskiego. Obecnie pałac to ścisłe centrum miasta i jest siedzibą Urzędu Gminy – można go jednak zwiedzać. Otacza go przepiękny park z zabytkową kapliczką z XVIII wieku – to doskonałe miejsce na rozkręcenie naszej imprezy integracyjnej.

Pomysł na integrację

Nasza kadra animatorów i przewodników poprowadzi wyprawę tak, aby zaakcentować pałacowy charakter miasta. Specjalnie na tą okazję przygotowane kostiumy, wprowadzą wszystkich w historyczny nastrój. Stąd już niedaleka droga do doskonałej zabawy podczas konkurencji integracyjnych. Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy i będą musieli sobie poradzić z przeszkodami jakie będą na nich czyhać w drodze po ukryty skarb. Będzie to wymagało zręczności, wykazania się logicznym myśleniem, podejmowaniem szybkich decyzji, współpracą między zawodnikami, a także działaniem pod presją czasu. Pozornie śmieszne i zabawne zadania, potrafią wywrzeć na uczestnikach potrzebę korzystania z cech i umiejętności, które przydają się podczas wykonywania codziennych obowiązków. To właśnie cel takiej imprezy, który razem z nami z pewnością osiągniecie.