Wybierając się na wyjazd integracyjny, często każda osoba dojeżdża w dane miejsce samodzielnie, co nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ podnosi koszty transportu każdej z tych osób lub naraża ją na wydatki, które nie powinny być związane z jej bezpośrednim życiem, a być wydatkiem firmowym. Wyjazd integracyjny jak sama nazwa wskazuje, ma integrować osoby pracujące w jednej firmie, zapoznać się ze sobą, a często także doszkolić osoby nowe, które będą rozpoczynać pracę w danym miejscu.

Samolot, samochód, autokar, pociąg, a może coś oryginalniejszego?

Sama podróż na wyjazd integracyjny może już być częścią poznawania się grupy, a nawet formą szkolenia. Przejazd do punktu, w którym wszyscy mają odbyć szkolenia i się zintegrować może być również rozpoczęty podróżą autokarem, w którym organizowana jest impreza integracyjna. Wszystko zależy jak długą trasę ma do pokonania firma, od miejsca swojej siedziby do lokalizacji wypoczynku. Wybór transportu jest zależny od wyjazdu. Kiedy wyjazd jest organizowany np. do Stanów Zjednoczonych, ciężko mówić o podróży pociągiem czy autokarem, ponieważ jest to bardzo utrudnione i zajmuje bardzo wiele godzin. W tym przypadku jedynym wyborem jest samolot, w którym dla wygody można zamówić miejsca w klasie pierwszej, drugiej lub biznesowej. Kiedy podróż firmowa odbywa się na terenie Europy, poza samolotem można zaangażować także transport kołowy czyli autokary. Niekiedy sprawdza się pociąg, jeżeli połączenie między miejscowością docelową a wyjazdową jest możliwa. Duża grupa osób warto aby jechała łącznie w większych transportach, ponieważ dzięki temu ludzie mogą się już poznać w podróży i czują się pewniej, niż w podróży na miejsce na własną rękę.

Możliwe jest także zorganizowanie wyjazdu firmowego z wykorzystaniem jachtów lub w postaci rejsu po Morzu Bałtyckim, Śródziemnomorskim i innych, nadbrzeżnych częściach Europy. Umożliwia to nabrania nowych umiejętności, a całe spotkanie odbywa się na wodzie, stając się przygodą życia każdego uczestnika wyjazdu.

Z jakich transportów warto skorzystać na miejscu, podczas firmowego wyjazdu?

Poza sposobem dotarcia do noclegu i miejsca szkolenia, podczas organizacji wyjazdu warto wyszukiwać atrakcje w okolicy dla swoich pracowników i zorganizować transport dodatkowy, dzięki któremu wszyscy przemieszczają się do miejsc zwiedzania. Mogą to być autokary zamawiane bezpośrednio w danej miejscowości, busy, a przy mniejszej ilości pracowników także samochody osobowe, która pozwalą podróżować i odkrywać otoczenie bardziej swobodnie.