Historia to nie tylko podniosłe wydarzenia. To także codzienne życie ludzi, ich zajęcia i sposób na rozrywkę. To właśnie codzienność w zupełnie innej rzeczywistości od tej, która otacza nas obecnie, tak fascynuje niektóre osoby. Ty również czytasz o minionych latach z wypiekami na twarzy i nutką utęsknienia? Co powiesz na przeniesienie się do XX-lecia międzywojennego, a dokładniej na imprezę w stylu karnawału?

Choć XX-lecie międzywojenne to okres naznaczony ciężkimi doświadczeniami I Wojny Światowej, nie był on pozbawiony hucznych zabaw. Imprezy były dla wielu symbolem tego, że w końcu, choć nie na długo, wszystko wróciło do względnej normalności. Jak bawiono się na karnawałach w tym okresie?

Kilka słów o karnawałach

Karnawały organizowane w XX-leciu międzywojennym to niezwykle charakterystyczne imprezy. Każda impreza odbywała się w towarzystwie ważnych gości, zasłużonych w jakiś sposób dla danego miasta, a nawet całego kraju. Byli to na przykład arystokraci, artyści czy wojskowi. Pierwsze karnawały były organizowane w duchu niepodległościowym. Nie brakowało również tradycyjnych tańców, takich jak polonez czy mazur. Imprezy były niezwykle eleganckie, choć w późniejszych latach pojawiły się także maskarady i przebieranki.

Sama oprawa przyjęć również była na najwyższym poziomie. Znakomita muzyka towarzyszyła gościom do samego końca, a stoły zastawione były wyszukanymi potrawami i niezwykle wyrafinowanymi deserami. Karnawały XX-lecia międzywojennego chwalone były nawet za granicą za swój światowy poziom.

Karnawały najczęściej odbywały się w Warszawie. Najchętniej wybieranymi miejscami na organizację szalonych, międzywojennych imprez były między innymi słynny hotel Bristol, budynek Ministerstwa Spraw Zagranicznych czy sale Teatru Wielkiego.

Przenieś się do XX-lecia międzywojennego w Whatevent

Chcesz poczuć klimat dawnego karnawału na własnej skórze? Przenieś się do XX-lecia międzywojennego z Whatevent! Imprezę możemy zorganizować na przykład w hotelu Bristol, który, choć nieco odmieniony, zachował swój magiczny wygląd. Zadbamy również o scenografię, która przeniesie Cię wprost na parkiet najlepszych imprez międzywojnia. Na życzenie dowieziemy stroje rodem z XX-lecia międzywojennego, abyś mógł w pełni poczuć klimat karnawałów tamtych lat.