Nudzą Cię tradycyjne oferty popularnych atrakcji? Potrzebujesz intensywnych wrażeń, których nie są Ci w stanie zapewnić najczęściej przewijające się propozycje? Poszukujesz nowych doświadczeń i uważasz, że idealną opcją wydaje się eksploracja dzikiej przyrody? Postaw na ekscytujący wyjazd na safari, który umożliwi Ci bliski kontakt z naturą i da szansę na zdobycie wiedzy na temat ekosystemów i zachowań żyjących w dziczy zwierząt.

Gdzie najlepiej pojechać na safari?

Safari to atrakcyjna forma turystycznej wyprawy. Najczęściej przybiera ona charakter zorganizowanej wycieczki nastawionej na wypoczynek i rekreację w otoczeniu dzikich zwierząt, a przede wszystkim – w ich naturalnym środowisku. Najpopularniejszym kierunkiem wśród miłośników safari jest Wschodnia i Południowa Afryka, a najwyżej w rankingu plasują się Kenia i Tanzania. Mimo że w powszechnej opinii safari kojarzy się właśnie głównie z Afryką, okazuje się jednak, że na innych kontynentach również można spotkać ciekawe miejsca do obserwacji dzikiej przyrody. Poszukiwaczy przygód przyciągają także zakątki Azji, a nawet Ameryki. Co więcej, bogate podwodne światy poszczególnych rejonów zachęcają do zafundowania sobie… morskiego safari!

Co można zobaczyć na safari?

Podczas wycieczki w stylu safari uczestnicy otrzymują szansę zobaczenia dużych skupisk dzikich drapieżników oraz podziwiania różnorodnej roślinności. Przy odrobinie szczęścia z bliska można poobserwować na przykład lwy czy słonie, choć zwykle, ze względów bezpieczeństwa, odbywa się to z poziomu samochodów terenowych. Środowiska przyrodnicze danych regionów oferują możliwości spotkania wielkich kotów, czyli lwów, lampartów czy gepardów, afrykańskich ssaków: żyraf, zebr, hipopotamów, małp, różnorodnych gatunków ptaków oraz gadów, takich jak węże czy aligatory. Szczególną ostrożność należy także zachować w trakcie ich fotografowania, mając na uwadze nieprzewidywalność dzikiej przyrody.

Wyjazd marzeń dzięki Whatevent

Chętnie pomożemy Ci zorganizować niezapomniany wyjazd dla pracowników Twojej firmy. Jesteśmy zmotywowani do działania, a tą motywacją zarażamy swoich klientów, by odważyli się spełniać swoje marzenia.