Organizując imprezę integracyjną, nie myśli się o tym, że członkowie takiej imprezy mogą posiadać zwierzaki, których nie są w stanie pozostawić w pojedynkę w domu kiedy wyjadą na imprezę integracyjną organizowaną z pracy. Chcąc gościć na imprezie wszystkich obecnych i przyszłych pracowników, którzy pełni swobody będą mogli się zintegrować i nie stresować swoimi ukochanymi zwierzakami, warto przemyśleć organizację przedsięwzięcia, na którą uczestnicy będą mogli zabrać swojego psa, a nawet kota. W przypadku kotów, ich właściciele często zostawiają je na kilka dni, bez obawy o ich dobro czy bezpieczeństwo. Koty są bowiem domatorami i chętnie zostają w domu, nawet pod nieobecność właścicieli.  Psy natomiast jako istoty stadne bardzo tęsknię za swoimi właścicielami, nawet wtedy, kiedy właściciel wyjdzie z domu tylko na chwilę. Wymagają jednocześnie wyprowadzenia, więc nie mogą pozostać w domu bez opieki. Poniżej przedstawiamy kilka rozwiązań i miejsc, na które należy zwrócić uwagę, aby przygotować integrację, w której udział wezmą  psy.

Gdzie się wybrać?

Najlepsze miejsce na integrację z psimi przyjaciółmi, to miejsca zlokalizowane poza dużymi aglomeracjami. Agroturystyka, hotele i pensjonaty nad jeziorami i morzami, domki, w których mogą zamieszkać grupy osób, a także integracja pod namiotami, to najlepsze rozwiązanie dla osób, które przyjadą ze swoimi zwierzakami. Coraz częściej spotkać można ofertę hoteli przystosowaną do zwierzaków i mile je witające. Dzięki temu ani psy ani właściciele nie będą zestresowani, że są źle odbierani czy niemile widziani w danym miejscu. Integracja powinna być także oddalona od wszelkich hałasów i pozbawiona głośnej muzyki, która może wystraszyć zwierzęta. Wyjazd poza miasto wpłynie kojąco na zwierzaki, które będą bardzo zainteresowane poznawaniem nowych szlaków i miejsc.

Co warto przygotować?

Impreza integracyjna z psami umożliwia organizację licznych wydarzeń w plenerze, np. wspólne ogniska, tory z przeszkodami, odkrywanie nowych miejsc, konkursy logistyczne, szkolenia z udziałem psów, wspólne bieganie, wspólne spacery, w których członkowie poszczególnych grup mogą się zintegrować i dobrze poznać, a także konferencję czy nauka na salach szkoleniowych, ponieważ zwierzaki siedzą, leżą lub śpią w trakcie kiedy ich właściciel pracuje czy się uczy. Przy właścicielu psy czują się najlepiej, więc jeżeli właściciel czuję spokój w miejscu organizacji integracji, także i pies nie będzie przeszkadzał innym uczestnikom. Na taką integrację można przygotować liczne smakołyki dla zwierzaków oraz gry i zabawy, przy których ani psy ani ludzie nie będą się nudzić. Zabawa w chowanego czy gra w piłkę uaktywni wszystkich uczestników spotkania.