Jak przeżyć kilka ekstremalnych sekund dreszczyku emocji? Mamy idealną atrakcje, która sprawdzi się dla osób lubiących adrenalinę! Jeden z najpopularniejszych sportów ekstremalnych na kuli ziemskiej, cieszy się wielkim rozgłosem i dostarcza wiele emocji. Mowa tu o skoku z bungee. Jesteście ciekawi? Wskoczymy razem w tajemniczy świat tej ekstremalnej aktywności!

Czym jest bungee jump?

Bungee jump inaczej zwany skok na bungee, jest to rozrywka dostarczająca potężną dawkę emocji i sprawia, że serce zaczyna nam bić szybciej! Na czym to wszystko polega? To bardzo proste! Jest to skakanie z dużej wysokości, osiągającej od 80 do nawet 200 metrów. Do tego wykorzystywana jest specjalna elastyczna lina, która mocowana jest na kostkach. Dla większego bezpieczeństwa, instruktorzy dodają jeszcze linki na biodra lub korpus. Wszystko jest odpowiednio dopasowane do wagi skoczka. Im więcej waży, tym lina musi być grubsza.

Wiele osób zastanawia się nad tego typu atrakcjami, ze względu na ich bezpieczeństwo. Otóż nie musimy się o to martwić. Tego typu skoki organizują doświadczeni instruktorzy. Lina jest niezwykle wytrzymała, skoczek posiada również dodatkową asekurację, gdyby podstawowe linki się zerwały. Instruktorzy przez skokiem wszystko dokładnie objaśniają, udzielają wskazówek i odpowiadają na wszystkie pytania. Niestety ze skoku musimy wykluczyć kobiety w ciąży oraz osoby z chorobami serca, zaburzeniami neurologicznymi oraz nadciśnieniem. Warto brać to pod uwagę, ponieważ bezpieczeństwo jest najważniejsze. Poza tym, każdy pozostały ochotnik może oddać taki skok. Również wiek nie gra tu roli. Dlatego też bungee jumping jest idealną atrakcją dla pewnych siebie!

Co warto wiedzieć przed pierwszym skokiem?

Aby skoczyć z bungee, nie musimy przechodzić żadnych szkoleń. Jest to aktywność, która polega na oddaniu skoku, nie ma tu nic skomplikowanego. Aby zapewnić większy komfort skoku, warto ubrać coś wygodnego, nie krępującego nasze ruchy. Więc piękne sukienki czy spódniczki, trzeba odstawić na inną okazje. Również musimy zrezygnować z biżuterii, zegarków czy elektroniki. Zapewni to nam bezpieczny skok. Dodatkowym atutem tej atrakcji jest bonus, w postaci nagrania naszego skoku! Takie chwile warto zatrzymać na dłużej.

Raz się żyje! Wiele osób skaczących opisuje stan skoku jako wrażenie, w którym wewnętrzności ciała przestają działać. Całe ciało staje się wolne i lekkie. Jest to oryginalny pomysł na Twój event. Niezapomniana atrakcja, która zaskoczy wszystkich. Nieco szaleństwa, adrenaliny – to jest to! Jedyne co muszą Państwo zrobić, to krok w przód i skoczyć po nasz numer telefonu! Zajmiemy się całą organizacją i zapewnimy niezapomniane wrażenia! Do usłyszenia!