Magiczna wierzba w Warszawie, czyli wyjazd firmowy do drzewa obudowanego witrażem

2021-07-21T15:35:05+02:0021 lipca 2021|Agencja Eventowa, Wyjazdy firmowe|

Jest to dzieło Jana Sajdaka na Żoliborzu. Mieści się przy Parku Cytadeli, a dla spacerujących tam przechodniów, jest to jedno z ładniejszych obiektów w okolicy. Wygląda niepozornie, dopóki blask światła nie opromieni wielobarwnych witraży, które są wbudowane w drzewo. Chcecie się przekonać, jak niezwykły jest to widok? Zapraszamy na wyjazd formowy do tego ciekawego miejsca!

 

Jaka jest historia owej starej wierzby?

Jan Sajdak uważany jest za swoistego bohatera, bowiem uratował drzewo przed wycinką poprzez uczynienie z niego prawdziwego obiektu sztuki. Wewnątrz drzew i dziupli, „wyczarował” kolorowe witraże, które mienią się w promieniach Słońca tysiącem barw. Dzięki temu, stara wierzba nie została wycięta wraz z innymi i do dzisiaj uchodzi za swoisty „ewenement”. Co za pomysł – ktoś mógłby rzec. A jednak widać, że innowacyjne rozwiązania mogą nie tylko zachwycać oko, ale i przyczynić się do ratowania obiektów natury.

 

Czym charakteryzuje się wiekowe drzewo?

Jego wnętrze to prawdziwe miejsce magii. Gdy wejdzie się do środka, a z zewnątrz blask Słońca uderzy w kolorowe witraże, wnętrze drzewa mieni się tysiącami barw, niczym kula dyskotekowa.  Ten wyjątkowy widok to jedyna tego typu atrakcja w tej części Europy. Można się w niej poczuć, jak w bajce Akademia Pana Kleksa, w której stare drzewa również przenosiły do „innego wymiaru”. Oprócz tego, jest okalana polaną i chodnikiem, którym można spacerować – wzdłuż Cytadeli Warszawskiej.

 

Czy przyroda może uczestniczyć w procesie powstawania sztuki?

Jak pokazuje powyższy przykład – może! Jest to jednak pomysł nowatorski i nieczęsto spotykany, dlatego warto uraczyć choć jego kawałek. Być może jest to jeden z przyszłych kierunków w sztuce, który zyska na swej popularności. Jednak póki co, świat cieszy się niewielką ilością zasobów tego typu rozwiązań.

 

Witajcie w naszej bajce… Albo raczej – w kolorowej rzeczywistości! Jeśli szukacie ciekawych wrażeń, jesteście fanami sztuki i przyrody, zachęcamy do kontaktu z nasza firmą – zabierzemy Was do tego atrakcyjnego miejsca i zapewniamy, że zachwytom nie będzie końca.

Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIE