Imprezy integracyjne nie zawsze muszą mieć bierny czy aktywny charakter. Czasami mogą charakteryzować się ekstremalnymi przeżyciami. Ekstremalne przeżycia pozwalają bowiem odkryć swoje możliwości, siłę, pokonywanie przeszkód, i powrót do pracy i rzeczywistości z zupełnie z inną świadomością oraz otwartością na zmiany.

Czym jest powerkiting?

Powerkiting to dyscyplina, a także atrakcja dla każdego wielbiciela latania, polegająca na sterowaniu latawcem komorowym. Latawiec pod wpływem silnego wiatru unosi osobę, która steruje latawcem i pozwala jej chociaż na chwilę polecieć razem z nim. Przy słabszych wiatrach, powerkiting polega tylko na puszczaniu latawców komorowych o mniejszych gabarytach, które nie są w stanie unieść ciężaru człowieka. Nie jest to jednak klasyczne puszczanie latawców, które mają zupełnie inne układy i formaty.

Powerkiting często łączony jest z innymi elementami i tworzy buggykiting, który polega na trzymaniu latawca komorowego, i jednoczesnym poruszaniu się na wózku na dwóch lub trzech kołach, który unosi się wraz z człowiekiem kiedy latawiec zawieje wyżej. Inną formą powerkitingu  jest longboarding, który polega na puszczaniu latawca komorowego stojąc na desce, z kółkami przypominającymi większych wymiarów deskorolkę, która również unosi się wtedy kiedy człowiek. Można wyróżnić jeszcze kitesurfing, czyli puszczanie latawców z deskami na wodzie.

Jak wprowadzić powerkiting na imprezę integracyjną?

Hobby, pasja lub sport jakim jest powerkiting, to wspaniałe i piękne spędzenie czasu. Miłośnicy spadochroniarstwa i paralotniarstwa mają możliwość kształcenia swoich umiejętności i sterowania latawca z poziomu ziemi. Jednak sport nie jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla miłośników szybowania w przestworzach. Jest to umiejętność, która nie należy do najłatwiejszych, szczególnie wtedy kiedy rozpoczyna się przygodę z powerkitingiem. Nabranie umiejętności prowadzenia latawca komorowego nie należy do najłatwiejszych. Wiedza na temat wiatru, jego kierunków podmuchów oraz umiejętność opanowania linek, dzięki którym sterowany jest latawiec, wymaga na początku dużo precyzji i podejmowania wielu prób.

Takie szkolenie i atrakcja na imprezie integracyjnej wpłynie na każdego bardzo pozytywnie.   Jest to bowiem nietypowa i mało popularna, a bardzo oryginalna dyscyplina sportu, której można się uczyć w centrum miasta, na jej obrzeżach czy na plażach i nabrzeżach – rzek, jezior lub morza. Istotą udanej nauki jest wiatr. Nietypowa atrakcja zapali pasją niejednego uczestnika imprezy integracyjnej i będzie uznawana za jedną z najlepiej zorganizowanych imprez integracyjnych w życiu. Sport nie wymaga bowiem świetnej aktywności fizycznej,  specjalistycznej wiedzy, ani różnic wieku. Wymaga jedynie chęci i zaangażowania na jak najdłuższe utrzymanie latawca komorowego w locie.