Każdy z nas z pewnością lubi uwieczniać na kamerze bądź aparacie imprezę okolicznością, na której się znajduje. Warto bowiem czasami wrócić do tego, co kiedyś się odbyło, a przyniosło nam niezapomniane wrażenia. Zawsze jednak pozostaje pytanie – jaki sprzęt zakupić, by dany event był ukazany w jak najlepszy sposób i zrobił furorę wśród osób, które potem go oglądają? Jak stworzyć film, który nie przeoczy żadnego wydarzenia?

Bardzo popularne stało się pozyskiwanie na tego typu imprezy kamery 360 stopni. Jest to sprzęt najwyższej technologii, który używamy poprzez nałożenie gogli VR. Dzięki niemu żadna sytuacja nam nie umknie, gdyż umożliwia rozglądanie się na wszystkie strony. Urządzenie to w przeciwieństwie do klasycznej kamery ukazuje nie tylko to, co widzi z frontu, ale także z tyłu i po bokach.

Producenci prześcigają się w pomysłach na rozwiązanie konstrukcji sprzętu. Kamerki są coraz mniejsze i bardziej poręczne, umożliwiają zamontowanie na statywie z każdej strony oraz montowanie większej ilości kamer. Każda z firm szuka sposobu na przyciągnięcie klienta. Przyjrzymy się po krótce, jak prezentuje się sytuacja na rynku. Firma Lytro wprowadziło bowiem innowację umożliwiającą zmianę ostrości zdjęciu po jego uwiecznieniu. Fińska Nokia, która po wypadnięciu z rynku telefonów teraz próbuje swoich sił w branży video, stworzyła natomiast sprzęt pozwalający na rejestrowanie przestrzennego dźwięku, dzięki czemu nic jej nie umknie w hałasie.

Kamera firmy Sphericam zaprojektowała z kolei urządzenie wielkości piłki – pomimo swoich niewielkich rozmiarów posiada możliwość zamocowania statywu w każdym miejscu. Poza tym zamieszczonych jest w nim aż sześć kamer ukazujących obraz 4K w sześćdziesięciu klatkach na sekundę. 360Cam postanowił natomiast przyciągnąć klientów niezwykle szczelną obudową, która umożliwia rejestrowanie obrazu nawet dziesięć metrów pod wodą! Marka Centr w swoim urządzeniu zamontowała elektroniczną poziomicę z diodami, które pilnują, by ustawienie kamery zawsze było optymalne. Dzięki temu nie zawiedzie nas podczas tworzenia filmików np. z ekstremalnej jazdy na snowboardzie czy rowerze górskim.

To tylko kilka przykładów innowacji i rewelacji, jakie wprowadza na imprezy eventowe kamera 360 stopni. To absolutnie technologia najwyższych lotów, które z pewnością nie będzie tania, lecz inwestycja może się opłacić tym, którzy zarabiają na robieniu filmików z tego typu wydarzeń. Dzięki sprzętowi tej klasy nic nie umknie nam w trakcie wielogodzinnego zdarzenia i pokazów, a ich jakość i efekt będzie bez pardonu. Jeżeli więc szukasz sprzętu umożliwiającego tworzenie filmików nie z tej ziemi, zakup kamerę 360 stopni!