Francja ma wyjątkowy klimat. Niejedna osoba marzy o wyjeździe do Paryża. Możesz poczuć się tak właśnie, jak w tym kraju, organizując imprezę w stylu francuskim. Taki festyn to doskonały pomysł! Z czym kojarzy Ci się Francja? Zapewne z muzyką Edith Piaf, dobrą kuchnią oraz papierosami! Jednak to nie tylko to. Pomysłów na taką imprezę jest po prostu mnóstwo. Wystarczy odrobina wyobraźni i fantazji, żebyś mógł bawić się doskonałe. Taki event na pewno można zaliczyć do niezapomnianych. Do takich, które wspomina się latami.

Jakie dania na takiej imprezie?

Menu koniecznie musi być – urozmaicone. To, co najczęściej się podaje to oczywiście – łosoś, tarta warzywna, pasztety, wędliny, owoce morza. Jako główne danie można gościom podać – łosoś pieczony lub udziec jagnięcy. Sery to już podstawa. We Francji jest prawdopodobnie około 300 gatunków. Dobrym pomysłem na deser jest – tarta z owocami. Każdemu posiłkowi oczywiście musi towarzyszyć wino. Najpierw podaje się te lżejsze. Potem zaś przechodzi się do tych cięższych.

Jakie dekoracje na festyn w stylu francuskim?

Dekoracje muszą być w stylu francuskim. Do takich na pewno będzie należeć – flaga. Muszą więc dominować kolory takie jak biały, czerwony i niebieski. Oczywiście, co najbardziej kojarzy Ci się z Francją? Zapewne wieża Eiffla. Dlatego też jej figurki będą idealną dekoracją na tego typu imprezę. Poza tym również bagietki paryskie, Stój koniecznie musi być gustownie przystrojony. Można również umieścić fotografie, które przedstawiają najpiękniejsza miejsca z tego kraju. Mogą również przedstawiać najważniejsze i najwspanialsze zabytki.

Jaka muzyka na imprezę w klimacie Francji?

Warto na tego typu imprezę wynająć odpowiedniego Dj. Może on puszczać francuskie utwory. Zarówno te starsze, jak i te najnowsze. Jeden z nowszych hitów francuskich jest ,,Dernière danse” francuskiej wokalistki Indili. Na pewno się sprawdzi! Poza tym również – Edith Piaf, Joe Dassin. Ci wokaliście również warto puścić. Dobra zabawa gwarantowana!

Jak się ubrać na imprezę w stylu francuskim?

Dla Pań poleca się ubrać – beret, apaszkę oraz biało-granatową bluzkę. Dla Panów natomiast idealnie sprawdzi się strój taki jak elegancki garnitur, szelki oraz cylindry. Cygara i wąsy to również świetny pomysł! Jednak tylko dla odważnych mężczyzn. Dla odważnych kobiet natomiast poleca się styl Moulin Rouge. Charakteryzuje się on seksownym gorsetem, pończochami i koronkowymi rajstopami.

Dlaczego warto wynająć Whatevent? Atrakcje, które możemy Ci zapewnić

Whatevent to agencja eventowa, która pomoże Ci zorganizować udaną imprezę w stylu francuskim. Atrakcje, jakie możemy Ci zapewnić to np. zręcznościowa gra w bule oraz taroka. Świetnym pomysłem jest również karykaturzysta.