Są takie festyny, podczas których dobra zabawa schodzi na dalszy plan. Takie, które chwytają za serce nawet największych twardzieli. Takie, które przypominają o tym, jak kruche jest życie i jak z pozoru niewiele, ale jednocześnie ogromnie dużo, potrzeba, by być szczęśliwym.

Trudne momenty uświadamiają, że pomocna dłoń innych ludzi jest nieoceniona. Ludzie o dobrych sercach mogą zdziałać naprawdę wiele. To dzięki nim organizowane są festyny charytatywne. Różnią się one znacząco od pozostałych festynów nie tylko samą organizacją, ale również przebiegiem.

Organizacja festynu charytatywnego

Festyny charytatywne organizowane są w celu zapewnienia pomocy materialnej poszkodowanym lub chorym. Wszystkie pieniądze, które uda się uzbierać podczas takiej imprezy przekazywane są na zbiórkę. Z tego względu już sam proces przygotowywania takiego festynu różni się od organizacji pozostałych imprez plenerowych.

Jak każdy festyn, festyn charytatywny również odznacza się całą masą atrakcji. Różnica polega na tym, że zapewniane są one przez ludzi, którzy decydują się na wykonanie ich za darmo lub za niewielką kwotę. Wszystko po to, by jak najwięcej pieniędzy przekazać potrzebującym.

Podczas festynów charytatywnych nie brakuje koncertów. Są one grane zwykle przez mniejsze, lokalne zespoły. W przerwach między piosenkami scena zamienia się w królestwo licytacji. Ludzie wystawiają na nią cenne przedmioty – książki z autografami, starodawną biżuterię, koszulki z podpisami piłkarzy, ręcznie malowane obrazy.

Oprócz koncertów i licytacji na festynach charytatywnych pojawiają się także inne atrakcje. Znajdziesz na nich stragany z rękodziełem, na przykład z szydełkowymi torebkami, makramami czy wypalanymi, drewnianymi podkładkami pod kubki. Co jeszcze pojawi się na festynie charytatywnym? Prawdziwa gratka dla dzieci, czyli stoiska z malowaniem twarzy, tymczasowymi tatuażami czy syntetycznymi warkoczykami.

Festyn charytatywny z Whatevent

Ktoś z mieszkańców Twojego miasta potrzebuje pomocy? Chcesz zorganizować dla niego festyn charytatywny? Skontaktuj się z nami, a zadbamy o to, by ten festyn charytatywny przyciągnął jak najwięcej ludzi, a zebrana ilość gotówki przeszła Twoje najśmielsze oczekiwania!