Imprezy pracownicze organizowane na świeżym powietrzu dają duży zakres możliwości wyboru atrakcji. Zawody łucznicze mogą być ciekawym dodatkiem budującym współzawodnictwo, współpracę zespołową i pewność siebie każdego, kto pierwszy raz trzyma łuk w swoich rękach. Oprócz tego, dyscyplina ta w warunkach rekreacyjnych jest świetnym sposobem na udaną zabawę.

Możliwe konkurencje

Zawody łucznicze można potraktować jako jedyne, których wynik będzie rozstrzygał
o wygranej. Może być też to oddzielna konkurencja w turnieju składającym się z kilku dyscyplin czy też zadań. W drugiej sytuacji zasady są ustalane przez animatorów – na przykład, w podzielonych na grupy uczestników, każda osoba na stanowisku łuczniczym będzie miała do oddania po trzy strzały. Wynik zostanie zsumowany i dodany do tabeli w której umieszczone będą punkty zdobyte w innych konkurencjach. Gdy zdecydujemy się na organizacje samych zawodów indywidualnych, zapewne animatorzy nawiążą do zasad faktycznie w łucznictwie panujących. Przykładowo tarcze ustawione będą w odległości 70 metrów, a każdy z uczestników będzie miał do wykorzystania po sześć strzał
w sześciu rundach.

Z czego możemy skorzystać?

W zależności od rodzaju i charakteru imprezy możemy wybrać odpowiedni łuk i strzały. Stricte sportowe wydarzenie sugeruje wykorzystanie prostych w obsłudze łuków refleksyjnych
i wymagających nieco więcej siły łuków bloczkowych. Różnicę wyjaśnią na pewno obecni przy zawodach animatorzy – być może sugerując z którego łuku lepiej będzie strzelać konkretnej osobie. Organizując imprezę z wykorzystaniem, łuków fajnie jest wrócić do czasów, kiedy wykorzystywane były one do walk i polowań. Jednym z takich miejsc może być dziedziniec zamkowy. Oczywiście tutaj możemy korzystać ze sprzętu standardowego, jednak dużo większą frajdą dla wszystkich będzie wykorzystanie w konkurencjach łuków rodem ze średniowiecza. Do tego animatorzy w strojach nawiązujących do epoki i mamy całkiem ciekawy event.

Organizacja turnieju

Wynajęciem odpowiedniego sprzętu, zabezpieczeniem terenu i odpowiedzialnością za animatorów najlepiej zajmie się doświadczona agencja eventowa. Postawienie na takie rozwiązanie jest gwarancją udanej zabawy i pozostawi tą ważną nutkę tajemnicy związaną chociażby z rodzajem nagród i oprawą całego wydarzenia. Dzięki temu każdy będzie mile zaskoczony – mimo tego, że współtworzył to wydarzenie wybierając akurat taki charakter imprezy.