Konferencja prasowa – jak ją zorganizować?

2021-11-07T19:55:06+01:0015 listopada 2021|Agencja Eventowa, Konferencje|

Konferencja to okoliczność, na której przedstawia się zbiór określonych informacji większemu forum słuchaczy. Może to być środowisko naukowe, biznesowe, albo nawet opinia publiczna. W zależności więc od celu i audytorium, konferencja może mieć różny kształt. Jedną z najpopularniejszych jest konferencja prasowa. Jest to wydarzenie medialne, które polega na przekazaniu najważniejszych wiadomości przez osobę publiczną, szerokiemu gronu odbiorców. Media rejestrują całe wydarzenie oraz zadają pytania, a także referują przebieg spotkania. Czy trudno jest zorganizować taką konferencję?

Dlaczego konferencje prasowe są potrzebne?

  1. Jest to szybki sposób dotarcia do dużego grona odbiorców, ponieważ mogą być rejestrowane za pomocą kamer, a następnie wyświetlone na antenie telewizyjnej, bądź przestrzeni internetowej.
  2. Gromadzą i integrują środowiska, zarówno dziennikarskie, jak i polityczne czy prawnicze.
  3. Ważne informacje powinny być przekazywane sprawnie i w rzetelny sposób – atmosfera konferencji temu sprzyja.
  4. Jest to dobra okazja do zadania pytań, których nie mielibyśmy okazji zadać w innych warunkach.

Niezbędne elementy konferencji prasowej:

  1. przestronne miejsce, aby zarówno prelegenci, jak i prasa mogli się czuć swobodnie
  2. stoły z krzesłami dla występujących
  3. dobrze działający sprzęt nagłaśniający – głośniki i mikrofon
  4. rozesłane zaproszenia do portali dziennikarskich

Kim jesteśmy? Firmą eventową, której specjalnością jest kompleksowa organizacja i obsługa różnego rodzaju wydarzeń – od wyjazdów firmowych, po imprezy okolicznościowe, na konferencjach i bankietach kończąc. Jeśli zatem czeka Was ważne wydarzenie, a jednak trud organizacyjny to nie Wasza działka lub po prostu skala przedsięwzięcia Was przerasta, serdecznie polecamy kontakt z naszą firmą – uratujemy Wasze życie, dopinając wydarzenie na ostatni guzik. Jeśli macie do nas jakiekolwiek pytania, śmiało się z nami skontaktujcie, a wszystko Wam wyjaśnimy. Do usłyszenia!

Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIE