Halloween tuż, tuż, a brak pomysłu na odpowiednią oprawę dla tego wydarzenia? Oto kilka wskazówek, jak uczynić ten dzień wyjątkowym dla najmłodszych i nie tylko.

Najpopularniejsza tradycja związana z Halloween to „cukierek albo psikus” (z angielskiego trick or treat). Zasady są proste: dzieci wędrują po ulicach przebrane za duchy i potwory, pukając od drzwi do drzwi w pogoni za słodkościami. Jeśli na hasło „cukierek albo psikus” gospodarz nie wręczy im słodyczy, dzieciaki zostawiają po sobie ślad zemsty, płatając gospodarzowi figla. Ale na tym słodkie szaleństwo się nie kończy: w Halloween mile widziane są jabłka w karmelu, przekąski ułożone na kształt pająków, a także muffinki z dyni.

Tradycyjny wystrój na Halloween

Jak zadbać o odpowiednie udekorowanie domu na okres halloweenowy? Na Zachodzie poświęca się temu zagadnieniu bardzo dużo czasu. Kultowy jest już motyw dyni, w której drążone są rozmaite wzory. Najczęściej jest to forma przywodząca na myśl upiorną lub uśmiechniętą twarz, jednak często rzeźbi się w nich napisy lub postaci znane z popkultury. Do tak przygotowanej dyni wystarczy włożyć lampion lub świecę i najbardziej charakterystyczna dla Halloween dekoracja gotowa. Warto zaopatrzyć się również w plastikowe pająki, sztuczne pajęcze sieci czy kościotrupa – wszystko to wzmocni śmieszno-upiorny klimat mieszkania.

Halloweenowe kostiumy dla dzieci i młodzieży

Jednym z najważniejszych punktów do odhaczenia w Halloween jest odpowiedni kostium. Klasycznym rozwiązaniem jest przebranie się za upiora, jednak coraz częściej wśród dzieci można zauważyć tendencje do przebierania się w postaci z filmów lub za celebrytów, czyniąc w ten sposób Halloween również nietuzinkowym balem przebierańców, gdzie salą balową staje się całe miasto. Podchodząc do imprezy tradycyjnie, dzieci można przebrać za duchy, zombie, mumie lub czarownice. Kostiumy można ze sobą mieszać, tworząc hybrydy – im oryginalniej, tym lepiej. Oprócz kostiumu warto również zadbać o odpowiednią charakteryzację, zwłaszcza w przypadku przebierania się za potwory.

Nasza firma oferuje wysokiej jakości stroje i dekoracje na czas Halloween. Zapewniamy profesjonalną obsługę imprez i zadbamy o państwa zadowolenie. Działamy na rynku od lat i satysfakcja klienta jest dla nas najważniejsza. Skorzystaj z naszej halloweenowej oferty już dziś!