Andrzejki tuż tuż

            Trzydziesty listopada do w kalendarzu wspomnienie świętego Andrzeja, jednego z dwunastu apostołów, męczennika, patrona między innymi narodów słowiańskich, podróżujących i małżeństw. Wigilia tego święta, a konkretnie noc z dwudziestego dziewiątego na trzydziestego listopada, to tak zwane Andrzejki. Tradycyjnie był to wieczór wróżb, podczas którego niezamężne dziewczęta pragnęły dowiedzieć się czegoś o swoim przyszłym wybranku i zamążpójściu. Była to też ostatnia okazja do zorganizowania zabawy przed okresem Adwentu, któremu towarzyszy wyciszenie, nieraz post, i oczekiwanie w nabożnym skupieniu  na Boże Narodzenie.

 

Pretekst do zabawy

            Z czasem powaga tego wydarzenia ustąpiła miejsca zabawie i obecnie to święto gromadzi osoby płci obojga i w różnym wieku, a wróżby stanowią jedną z jego atrakcji. Andrzejki stanowią doskonały pretekst do hucznej imprezy i wiele takich wydarzeń odbywa się w okolicach końca listopada. Wiele z nich to zwyczajne dyskoteki, w których zupełnie nie widać ducha tego święta, jest ono obecne jedynie w nazwie. Jednak nie musi tak być. Warto sięgnąć do tradycji andrzejkowych i wybrać z nich takie atrakcje, które zagwarantują, że impreza będzie naprawdę wyjątkowa!

 

Co w atrakcjach?

            Andrzejki oznaczają, oczywiście, najróżniejsze wróżby. Chyba najbardziej znaną z nich jest przelewanie roztopionego wosku przez klucz i interpretowanie kształtu, jaki przybrał tężejąc w zimnej wodzie. Wbrew pozorom nie jest to prosta atrakcja do zorganizowania, dlatego odpowiednio poprowadzona może stać się prawdziwym hitem. Ponadto przydatne będą zarówno zwykłe karty, jak i karty tarota, z których można spróbować wyczytać przyszłość. A jeśli w towarzystwie znajdują się panny i kawalerowie, dobrym pomysłem będzie wywróżenie, kto pierwszy stanie na ślubnym kobiercu, na przykład stosując znaną wróżbę i układając buty od ściany do progu. Czyj but pierwszy dotknie progu, tego właściciel jako pierwszy weźmie ślub!

 

Trzeba się spieszyć!

            Andrzejki już za pasem i na stworzenie naprawdę zjawiskowej imprezy jest coraz mniej czasu. Pośpiech jest złym doradcą i wiele może umknąć przy organizacji, kiedy nie poświęcamy jej wystarczająco uwagi i czasu. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji eventowej. Da nam to gwarancję sukcesu i dobrej zabawy!