Boho to styl, który jest chętnie wybierany do aranżacji wnętrz, a także zestawień modowych.  Dzieje się tak, ponieważ jest bardzo łatwy do wykonania. Jego podstawą są wszelkie rzeczy, które przypominają artystyczny nieład, artystyczną wolność, podejście do życia, oraz swobodę w dobieraniu dodatków – to główne elementy tego stylu.

Co przygotować na aranżację otoczenia w stylu boho?

W zależności od rodzaju spotkania, czy jest to garden party, wesele, przyjęcie związane z okazji sukcesu firmy, konferencja branżowa, czy event modowy, wnętrzarski lub aranżacyjny związany z najnowszymi trendami, można zaaranżować przestrzeń w stylu boho, opierając się na podobnych założeniach.

Na dużych salach przygotowywanych pod dużą ilość gości, najlepiej sprawdzają się aranżacje z drewnianymi dużymi stołami, krzesłami udekorowanymi na oparciach kremowymi materiałami lub roślinami  polnymi, dekoracje stołów z zastosowaniem roślin łąkowych, jasna zastawa, białe świece, i serwetki w naturalistycznym kolorze. Otoczenie można uzupełnić girlandami w kształcie żarówek lub przezroczystych kul, przeplecionych na przemian przezroczystymi bombkami wypełnionymi mchem lub akcentami drewna, zieleni czy maleńkimi świeczkami. Pięknie sprawdzają się także wiszące kule wykonane ze sznurka czy krążki drewna będące podstawkami pod bukiety kwiatów łąkowych lub zastawę. Kiedy otoczenie jest dosyć nowoczesne, można uzupełnić je paletami lub ścianami wykonanymi z desek, na których pojawiają się zdjęcia zawieszone na sznurku i przyczepione klamerkami,  albo istotne informacje na temat danej imprezy.

Przy mniejszych kameralnych spotkaniach, chętnie wybierane są liczne poduszki, drewniane skrzynie, lampiony i latarenki, które dodają atmosferze ciepła i przytulności. Na kameralnych spotkaniach mogą pojawić się również hamaki wykonane ze sznurka, kolorowe dywany lub koce do siedzenia oraz wiele roślinności łąkowej.

Dodatki, które uzupełniają otoczenie

W stylu boho atrakcyjnie wyglądają łapacze snów, pamiątki z podróży, dużo drewna i dużo roślin. Do scenografii boho można wykorzystać także krzesła, taborety, czy meble nie będące kompletnie ze sobą powiązane wizualnie. Wiklinowe i bambusowe produkty i wyposażenie są najczęściej wybieranymi dodatkami do tego typu scenografii. Kiedy otoczenie wymaga wielu przygotowań do spojenia stylu Boho, niezbędne będą wszystkie akcenty w kolorze bieli i jasne szarości. To właśnie biel i szarość są najczęściej wybierane do tego stylu, chociaż nie jest to główny kolor jego przesłania. Bardzo nasycone wnętrza kolorystycznie, niekiedy przypominają styl Bollywood, mimo tego, że ich główną tematyką jest Boho. Nie ma zatem potrzeby sugerowania się tylko kolorem, ponieważ motywem przewodnim jest natura, która również jest kolorowa a nie tylko biała.