Na festynach przybywa bardzo duża ilość dzieci, ponieważ festyny skierowane są do całych rodzin, a ich atrakcję zapewniają możliwość dobrze spędzonego czasu, skierowanego do dorosłych i dla dzieci. Na festynach odbywają się często niewielkie koncerty na małych lub średnich scenach, degustacja posiłków regionalnych, gry i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych, gry zespołowe, możliwość skorzystania z dmuchańców czy pokazów ognia, piasku, a nawet różnych dyscyplin sportowych.

Dlaczego warto wynająć animatora formie pluszowej maskotki?

Maskotki chodzące wśród ludzi na festynie, przyciągają uwagę i mogą rozdawać ulotki, cukierki, przysmaki, a także informować przybyłych uczestników o programie festiwalu, atrakcjach, jakie czekają na nich w ciągu dnia, czy zabawach, w jakich warto wziąć udział.  Często są także ruchomą rzeźbą, przy której można robić sobie pamiątkowe zdjęcia, a niekiedy to także ukryci ochroniarze, którzy nadzorują przebieg imprezy, ale bez oficjalnego pokazywania się na rodzinnym wydarzeniu. Ma to pozwolić w pełni bawić się dzieciom i ich rodzicom, bez stresu, że coś się może w okolicy wydarzyć. Jako animatorzy, maskotki zabawiają dzieci i częściej bawię się z nimi, w danym miejscu, jeżeli festyn takie miejsce posiada. Maskotki pluszowe, czyli osoby przebrane za postacie z bajek, misie czy inne wzory, w których są promocją danego sponsora lub firmy organizującej dany festyn, mogą być także świetnym spędzeniem czasu wolnego dla dorosłych. Tworząc pokazy artystyczne i  zawody złożone z różnych przepychanek między sobą, biegu przez przeszkody, a także jako osoby nadzorujące przebieg różnych konkursów, które się na festynie znajdą, mogą być w pełni obsługiwane przez pluszowe maskotki.

Do czego jeszcze zaangażować animatora w formie pluszowe maskotki?

Maskotki mogą także posłużyć do poprowadzenia imprezy w zastępstwie klasycznych konferansjerów. Pluszowe misie mogą pokazywać również jak skorzystać z atrakcji, które na   festynie się znajdują i brać czynnie w nich udział, co jest dodatkową formą pracy animatora.  Zabawne podejście do różnych elementów znajdujących się na festynie i atrakcji jakie są skierowane do uczestników będzie dobrze odbierane przez przybyłych ludzi, którzy chętniej skorzystają z aktywności jakie oferuje festyn.