Wesele to bardzo ważny czas dla pary młodej. Przygotowania czasami trwają lata.  Wszystko zależy od miejsca, w którym jest organizowane wesele, i termin jaki jest dostępny przy zawieraniu ślubu przez parę młodą. Oprawa wesela to duże wyzwanie dla nowożeńców, świadków i całej rodziny, która jest zaangażowana w organizację ślubu.  Przybyli goście mają być zaskoczeni nie tylko samym ślubem i atrakcjami na weselu, ale również oprawą, która robi pierwsze wrażenie.

Jak zaaranżować wesele, aby goście poczuli się jak w niebie?

Najczęściej wybieranymi oprawami ślubów są dekoracje w białych lub kremowych kolorach,  uzupełnione innym kolorystycznym akcentem. Przeważnie dodatkowym kolorem jest kolor różowy, niebieski, zielony, złoty, czerwony lub pudrowy róż. Na rynku jest wiele dodatków, dzięki którym organizacja ślubu jest zdecydowanie łatwiejsza niż było to dawniej. Kolekcje ślubne pozwalają wybierać już przemyślaną wersje dekoracji pod względem kolorystycznym i wyposażenia, aby wszystko ze sobą wspólnie wyglądało. Kolekcje mają dać parze młodej i organizatorom więcej oddechu i czasu do wykorzystania na inne ważniejsze przedsięwzięcia.

 

Wybrana kolekcja może być również podstawą do aranżacji konkretnej tematyki wybranej przez siebie. Wystarczy po prostu ją uzupełnić. Tak może powstać własna tematyka ślubna, którą jest niebo. Do tej aranżacji przydadzą się balony, dekoracyjne rozety, pompony, balony foliowe w kształcie chmur, talerze w kształcie chmur, zawieszone nad stołem ręcznie robione chmurki z waty między którymi przeplatać będą się wiszące papierowe ptaki Na stole,ich odpowiednikiem będą dekoracje z lekko upiętych i luźno ułożonych materiałów, które mają obrazować chmury z lotu ptaka. Do niebiańskiej kompozycji  przydadzą się również kwiaty w kształcie przypominającym miękkie puszyste pióropusze. Rośliną, która dobrze wygląda i spaja się ze stylem nieba, jest na przykład trawa ozdobna rozplenica japońska, drżączka  wielka lub miłek. Kwiaty mogą mieć także bardziej kwiatostanową  formę np. róże w białym kolorze przeplatane kolorami róż błękitnych i niebieskich na pewno przyciągną uwagę gości.  Warto w dużych wazonach ustawić na całej sali kwiaty hortensji ogrodowej ‘Anabelle’ pomieszane z hortensją bukietowa ‘Little Lime’ i  hortensją ogrodową ‘Blue ballad’. To niezwykłe kwiaty posiadające okrągłe i wielkie kwiatostany, wzbudzają zachwyt i mogą zastąpić także inne większe dekoracje. Są na tyle duże, że dominują i przyciągają wzrok w pomieszczeniach. W kościele i na sali weselnej nie będzie można przejść obok nich obojętnie.