Czas świąteczny rozpoczął się już na dobre. Tym samym coraz poważniej myśli się o organizacji wigilii firmowej oraz o jej przebiegu. Nie może być nudno i klasycznie. Celem jest zaskoczenie pracowników rozmaitymi atrakcjami. Jak tego dokonać?

Atrakcje na wigilię – od czego zacząć?

Przygotowanie wigilii firmowej najlepiej rozpocząć od skonstruowania listy gości oraz wybrania terminu spotkania, który będzie odpowiadał większości. Kolejny krok to postaranie się, by pracownicy tego dnia mogli wcześniej skończyć pracę lub by w ogóle mieli wolny dzień. To pozwoli im lepiej przygotować się do kolacji.

Przebieg wigilii

Na takim firmowym spotkaniu musi panować przyjazna atmosfera. Każdy powinien mieć okazję do rozmowy i wymiany życzeń. Dobrze, by spotkanie miało charakter integracyjny, raczej luźny. Dzięki temu kadra poczuje się śmielej i chętniej weźmie udział w różnego rodzaju atrakcjach.

Atrakcje na kolację wigilijną w firmie

Propozycji ciekawych zabaw na takie integracyjne spotkanie jest wiele. Ważne, by miały one charakter świąteczny. Oto dwie z nich.

  1. Zorganizowanie wigilii, która będzie miała charakter wieczoru integracyjnego to najlepszy plan. Po pierwsze, dlatego że wszyscy poczują się równo. Po drugie, pracownicy będą mieli okazję dobrze się poznać i zawrzeć koleżeńskie więzi. Jak może wyglądać taka integracyjna wigilia? Przede wszystkim dobrze jest zadbać o catering aby nie zaprzątać sobie głowy przygotowywaniem potraw, czy dekoracji na świąteczny stół. W czasie składania życzeń możemy wręczyć pracownikom świąteczne upominki lub premię.
  2. Powrót do dzieciństwa. Idealnym pomysłem na wigilię firmową jest również powrót do dzieciństwa, czyli zaproszenie Mikołaja na imprezę. Ten może wręczyć kadrze upominki: premie, vouchery lub dobry alkohol. Inna propozycje związana z tą postacią, to poproszenie pracowników o przyjście na kolację w świątecznych dodatkach, które nie pasują do całości stroju. Zabawnie i ze smakiem.

Wybranie jednej z tych atrakcji na wigilijną imprezę będzie nie tylko strzałem w dziesiątkę, ale również okazją do bliższego poznania pracowników i rozluźnienia atmosfery.