Każdy event charakteryzuje się zaaranżowaniem otoczenia, w którym znajdzie się chociaż część elementów atrakcyjnych, z jakich uczestnicy skorzystają w przerwie od szkoleń, konferencji i wystąpień zaproszonych gości. Branże pokrewne, stoiska z produktami i usługami, konkursy na stoiskach, wytyczenie miejsca na posiłki, przysmaki i catering, to główna podstawa każdego eventu. Co jeszcze powinno się znaleźć w takiej przestrzeni i do czego być wykorzystane? O tym poniżej.

Fotograficzne atrakcje nie tylko z komórki

Ścianki na evencie zaczynają się najczęściej już od wejścia. Ich głównym celem jest tworzenie tła do fotografii pamiątkowych z wydarzenia oraz prezentacji wszystkich marek i firm, które znajdują się na imprezie lub są jej sponsorami. Firmy takie, sponsorując imprezę i będąc zaprezentowane w formie logo na ściance, to świetna reklama, ponieważ ilość zdjęć i osób, które wykonają przed nią selfie lub zostaną sfotografowane przez fotografów zaproszonych na imprezę,  będą promowane na szerszą skalę w prasie, w telewizji lub na kanałach social media, u każdej osoby robiącej sobie zdjęcie. Stąd też inwestycja w event oraz ściankę z logami firm, zwróci się wielokrotnie nawet po imprezie.

Jednak do ścianek eventowych nie należą tylko te, które tworzą tło. Coraz popularniejsze są ścianki będące atrakcją jaką dają same w sobie i są pochodną śmiesznego, dobrze wykonanego selfie. Ścianki takie posiadają wnękę na głowę, a cała grafika, która się na nich znajduje, tworzy jakiś obraz lub historię, do której każdy uczestnik imprezy dokłada tylko swoją twarz.

W ten sposób ścianki są interesującą atrakcją, ponieważ wiele osób chce zrobić sobie zdjęcie z nietypowym wyglądem i zobaczyć jak głowa pasuje do tak niezwykłego graficznego lub fotograficznego anturażu.

Co może znaleźć się na ściance?

Ścianki, gdzie trzeba samodzielnie wsadzić głowę, aby zapełnić jej obraz, mogą  prezentować wizerunek postaci z bajek, strój księżniczki, królewicza, zwierzaka, który otrzyma ludzką twarz lub być powiązana z firmą organizującą eventy lub firmami zaproszonymi na to wydarzenie. Co znajdzie się na ściance zależy tylko od danej firmy, ale nie zawsze muszą to być czysto inspiracje postaciami, ponieważ nadruk na takiej ściance może zaprezentować okładkę czasopisma, gdzie każdy wprowadzając swoją głowę w jednej chwili stanie się twarzą okładki. Ścianka może obrazować także wnętrze, gdzie ludzka głowa będzie na przykład zakończeniem rysunku szkieletu kościotrupa wiszącego czy stojącego w tym wnętrzu. Grafika i jej przekaz jest w tym przypadku w pełni dowolna.