Garden party to ulubiona chwila dla osób posiadających własny  dom. Jest to przyjęcie, które organizuje się ze względu na jakąś okoliczność, np. urodziny, imieniny, czy świętując nagrodę, ale może być spotkaniem organizowanym co weekend, dla swoich przyjaciół i najbliższej rodziny. Na Garden Party najczęściej serwowane są dania z grilla lub o wiosennej nucie smakowej. Posiłki uzupełnia się ciekawą oprawą muzyczną grającą gdzieś po cichu w tle ogrodu, lub urozmaica atrakcjami, które mają rozkręcić imprezę.

Jak udekorować Garden party?

Poza miejscem zlokalizowania stołu, przy którym zasiadają wszyscy uczestniczący w imprezie, warto udekorować całą przestrzeń ogrodu, aby spędzony na nim czas, przebiegł przyjemnie, a zdjęcia robione na bieżąco, były ciekawą pamiątką ze spotkania. Ogród sam w sobie zawsze wygląda dobrze w okresie lata i wiosną, ale nadając mu swojego własnego stylu, wydobywa się z niego klimat wypoczynku, który przekłada się na duchowe możliwości i relaks psychiczny.

Realizując Garden party, warto porozwieszać na drzewach pompony z bibuły, powiewające na wietrze wstążki, dekoracyjne girlandy czy lampiony, które zapłoną na wieczór i rozświetlają atmosferę ogrodu.

Na stole powinna znaleźć się jednolita zastawa. Nie chcąc jej na bieżąco myć i wymieniać na inną, najlepszym rozwiązaniem jest zastawa złożona z talerzyków i kubeczków papierowych, uzupełniona o papierowe słomki czy sztućce. Po użytkowaniu wystarczy wyrzucić, a ich skład pozwala na rozłożenie się w szybkim czasie. Jest to rozwiązanie zgodne z ekologią oraz umożliwia swobodne imprezowanie, bez konieczności zwracania uwagi na talerze. Wybór dostępnych papierowych talerzy na rynku i ich wizerunek  umożliwia dobranie zastawy pod aranżację kolorystyczną ogrodu.

Co można jeszcze wprowadzić na ogród?

Dekoracje do codziennego korzystania ze stołu, posiłków i relaksu na ogrodzie, uświetnią jego miejsca, ale nie wypełnią całej przestrzeni. Aby zaangażować uczestników imprezy w przedsięwzięcie, warto wytyczyć miejsce na kino w ogrodzie, i w jego lokalizacji umieścić dodatkowe dekoracje, np. wkłuć w trawnik dekoracje na patyku, położyć dekorację w postaci atrakcyjnych wizualnie poduszek czy zawiesić girlandę świetlną. W przestrzeni kinowej dobrze zaprezentują się również zestawy balonów.