Od początków istnienia naszej cywilizacji, z wieku na wiek, człowiek zachwycał coraz to nowymi projektami architektonicznymi, począwszy od piramid w Gizie, przez rzymskie kolosea, a skończywszy na Wieży Eiffla. Jednak, pewnym jest, że żadna z tych budowli nie powstałaby, gdyby ludzie pracujących przy nich nie opanowali umiejętności pracy w grupie. Nie inaczej było z fortecami i zamkami obronnymi, które wyznaczały granice formujących się królestw w czasach średniowiecza.

Sławne fortece, takie jak Krak des Chevaliers (fr. twierdza rycerzy) wybudowany na terenie dzisiejszej Syrii, czy Zamek Krzyżacki w Malborku, to tylko jedne z przykładów kunsztu architektów i kamieniarzy średniowiecza. Jednak, jakkolwiek imponująco takie zamki by nie wyglądały, ich budowa zwykle trwała wiele lat, a ludzie pracujący przy stawianiu murów, bram, czy kopaniu fosy, często ginęli w procesie konstrukcji. Budowa fortecy, była więc zwykle projektem niezwykle kosztownym i długotrwałym, ale koniecznym, aby utrzymać bezpieczeństwo danego królestwa.

Zabawa w projektanta potężnej fortecy, została podchwycona również przez współczesnych szefów firm, czy różnych organizacji i często jest wykorzystywana jako pomysł na integrację, czy teambuilding pracowników lub członków danego stowarzyszenia. W takiej zabawie, niczym architekt z czasów średniowiecza, masz szansę współtworzyć makietę fortecy wyjętej rodem z wieków średnich, a wszystko to w akompaniamencie dobrej zabawy. Gra integracyjna w budowanie fortecy służy przede wszystkim integracji gości, którzy muszą wspólnie podejmować decyzje, aby doprowadzić projekt budowy do końca. Jest to również swoisty test ich umiejętności, który może być wykorzystany przez pracodawców firmy w ramach ewaluacji efektywności oraz słabych i mocnych stron swoich pracowników.

Przygotowanie takiego eventu może jednak wiązać się z pewnymi trudnościami natury materialnej, ale też logistycznej. Nie musisz jednak zostać ze swoim problemem sam. Firma Whatevent, od lat zajmująca się organizacją wszelkiego rodzaju imprez, jest gotowa udzielić Ci profesjonalnego doradztwa i realnego wsparcia w przygotowaniu takiego eventu.

Cel eventu

Celem eventu polegającego na kolektywnym budowaniu fortecy jest przede wszystkim integracja jego członków, tworzenie więzi oraz budowa relacji, które mogą skutkować lepszą efektywnością w późniejszej pracy. W przypadku, gdy impreza dotyczy wyłącznie pracowników danej firmy, w grę wchodzi też poznanie ich umiejętności, cech oraz zdolności radzenia sobie z różnymi zadaniami. Taki event zatem, może być dobrym pomysłem na teambuilding i swoisty test kompetencji, który może okazać się bardzo cennym źródłem informacji dla pracodawcy.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby pomysł budowania fortecy w ramach eventu, był wykorzystany wyłącznie w celach dobrej zabawy – w końcu, z pewnością każdy z nas miał kiedyś w ręku klocki, z których jako dziecko budował miniaturowe monumenty przynoszące mnóstwo frajdy i w efekcie końcowym, też satysfakcji. Jeśli jednak potrzebujesz profesjonalnego doradztwa, nie zwlekaj, tylko odezwij się do nas! Firma Whatevent gwarantuje Ci rzetelną pomoc w sprecyzowaniu celu takiej imprezy.

Przygotowanie miejsca na event

Pierwszą z rzeczy, o jakie powinieneś zadbać będąc organizatorem takiej imprezy, jest przygotowanie miejsca, gdzie ten event się odbędzie. W zależności od liczby członków biorących w nich udział, powinieneś oszacować, jak dużej powierzchni użytkowej będziesz potrzebował. Dobrym pomysłem jest wynajęcie sali gimnastycznej, hali sportowej lub innego miejsca o dużej powierzchni. Czasami jednak wystarczy zwykły pokój w biurze, odpowiednio wcześniej przygotowany do tego typu eventu.

Jeśli jednak nie dysponujesz takim miejscem, wynajem odpowiednio dużej sali może stanowić duży wydatek pieniężny. W takim wypadku, zachęcamy do kontaktu z firmą Whatevent, która zdejmie z Twoich barków obowiązek organizacji takiego miejsca na własną rękę. W oparciu o wieloletnie doświadczenie w organizacji imprez i rzeszę zadowolonych ze współpracy klientów, zapewnimy Ci profesjonalną pomoc jakiej potrzebujesz.

Klimatyczne wprowadzenie

Kreatywne pomysły nie przychodzą łatwo i nawet najzdolniejsi twórcy często muszą szukać inspiracji w różnych dziedzinach. Nie inaczej jest w przypadku eventu polegającego na budowaniu fortecy, który wymagać będzie od Ciebie i Twoich gości nie tyle samej wyobraźni przestrzennej, ale też zmysłu inżyniera, dzięki któremu ocenicie przydatność danych elementów twierdzy. Wszak, celem głównym zabawy jest zbudowanie makiety fortecy, która w teorii mogłaby służyć za bastion obronny chroniący granice wymyślonego królestwa przed wrogami.

W celu przypływu nowych, ciekawych pomysłów, proponujemy przygotowanie klimatycznego wprowadzenia w świat średniowiecznych fortec, zwieńczonego profesjonalnym wykładem historyka. W ten sposób, zapewnisz uczestnikom Twojego eventu potężną dawkę inspiracji, która posłuży im jako odniesienie przy budowie fortecy.

Przygotowanie takiego wprowadzenia, może być jednak dla wielu organizatorów kwestią problematyczną, z uwagi na wynajem prowadzącego, sprzętu multimedialnego, czy samej sali, w której zobaczycie taki wykład. Jeśli potrzebujesz wsparcia w tym zakresie, nie zwlekaj, tylko odezwij się do nas! W oparciu o wieloletnie doświadczenie w organizacji eventów, firma Whatevent oferuje Ci profesjonalną pomoc w zorganizowaniu wprowadzenia, które z pewnością rozbudzi wyobraźnię Twoich gości.

Elementy fortecy

To, z jakich elementów uczestnicy Twojego eventu zdecydują się wybudować taką fortecę, zależeć będzie od możliwości, jakimi dysponujesz, a reszta pozostanie wyłącznie w sferze wyobraźni Twoich gości. Nie mówimy tu rzecz jasna o prawdziwych cegłach, z których niegdyś budowano zamki, ale o elementach drewnianych, metalowych, czy plastikowych, które następnie będą przymocowane do siebie za pomocą kleju.

Zakup, czy wynajem oraz transport potrzebnych elementów, dla wielu organizatorów może stanowić problem, dlatego chcielibyśmy zaoferować Ci swoją pomoc. Firma Whatevent, pozostając w stałym kontakcie z producentami przeróżnych materiałów budowlanych oraz przewoźnikami, gwarantuje Ci pomoc w organizacji potrzebnych elementów oraz w ich transporcie na miejsce eventu, a wszystko to, po okazyjnej cenie!

Ocena efektu pracy

Po zbudowaniu twierdzy z różnych dostępnych elementów, efekt pracy uczestników eventu jest następnie oceniany przez wyznaczonego sędziego, który przy ewaluacji uwzględni przydatność poszczególnych części budowy w przełożeniu na realia średniowieczne. W skrócie, oceni, czy wybudowana twierdza przetrzymałaby potencjalny atak wroga. Budowniczowie, będą więc musieli nie tylko wybudować same mury i bramę, ale też wprowadzić przeróżne systemy obronne, takie jak fosa, baszty, wieże strażnicze, czy elementy imitujące beczki z wrzącym olejem. Uczestnicy zabawy, sprawdzą się więc w roli nie tylko architektów, ale też strategów, którzy będą musieli trzeźwo ocenić sytuację, przewidzieć potencjalne ruchy przeciwnika i przeciwdziałać im stawiając dodatkowe umocnienia.

W przypadku, gdy będziesz chciał wynająć niezależnego sędziego, bądź eksperta, który dokona ewaluacji pracy Twoich budowniczych, firma Whatevent pomoże Ci znaleźć taką osobę.

Jeśli zainteresował Cię sam pomysł na event, a masz wątpliwości, czy poradzisz sobie z jego organizacją, zachęcamy do skorzystania z usług firmy Whatevent. W tym celu zadzwoń pod numer 786 222 223 lub napisz do nas pod adres kontakt@whatevent.pl. Możesz też odwiedzić bezpośrednio naszą stronę internetową www.whatevent.pl, gdzie zaprezentowaliśmy pomysły na inne eventy, które być może również Cię zainteresują. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!