Fotościanki, głównie ukazują postaci, w jakie sami uczestniczący w imprezie ludzie, chcieliby się zamienić. Celem fotościanki jest zabawa, atrakcja i pamiątkowe zdjęcie, które można wykonać w formie nietypowego ukazania własnej sylwetki.

Na czym polegają fotościanki?

Fotościanki to cienka ściana, z której z frontu znajduje się obraz,a od tyłu podchodzi osoba, aby włożyć głowę do otworu i stać się częścią tego obrazu. Wszelkie wydarzenia grupowe, eventy, konferencje, targi czy inne atrakcje, chętnie wybierają tą formę do uświetnienia swojej imprezy. Jest to atrakcja mało inwazyjna, ale chętnie wykorzystywana przez ludzi, którzy z jej pomocą mogą się pośmiać i zobaczyć siebie w innym wydaniu.

Co może się znaleźć na foto ściankach?

Wiele eventów pokazało swoje kreatywne podejście do fotościanek. Wcielenie się w rolę policjanta, postać Minionka, bałwana, Myszki Miki, Kaczora Donalda, innych postaci z bajek,  aranżacji w stylu disco, umięśnionych mężczyzn, pary w stroju kąpielowym, fotościanki ze wzorem z Krainy lodów, w postaci z reprezentacji sportu, gdzie można wcielić się w rolę polskiego piłkarza, pary młodej, ufoludka, płetwonurka, obrazów zawieszonych na ścianie czy aktora z filmu, to tylko przykładowe pomysły na  stworzenie fotościanki, z interesującym przekazem.

Na bardziej wyszukanych eventach, fotościanki zamieniane są na tło, przy którym można zrobić sobie zdjęcie. Nie daje to jednak takiego efektu jak fotościanka, na której zdjęcie pokazuje tylko naszą głowę, a cała reszta jest dorysowana. Kiedy wprowadza się własną ściankę na dane wydarzenie, jest chętnie oblegana i często ustawiają się do niej kolejki.  Warto zatem pomyśleć czy taka atrakcja nie będzie dobrym rozwiązaniem podczas  organizacji imprezy. Niektóre współczesne rozwiązania pokazują także inną formę, co do ścianek, gdzie widać całą postać, a stojący za postacią parawan, pokazuje myśli tej danej osoby. Fotościankę można stworzyć samodzielnie, wykonując grafikę na zamówienie, podczas wypożyczenia czy kupna fotościanki. Można zatem dostosować obraz do tematyki dla jakiej jest organizowana impreza lub do tematów, które są na danym przedsięwzięciu poruszane.