Szykujesz imprezę w plenerze? Prawie wszystko już gotowe, ale brakuje Ci atrakcji? Co powiesz na podróż w czasie i przeniesienie się do okresu, w którym nie strzelano z pistoletów, a z łuków? Nauka łucznictwa to świetna zabawa, zarówno dla młodszych, jak i starszych uczestników imprezy.

Choć z łuków strzelano dawno temu, to strzelectwo nadal ma się bardzo dobrze. Uprawiane jest ono zarówno hobbystycznie, jak i sportowo. Ty też możesz zarazić się miłością do tej formy spędzania wolnego czasu.

Nauka strzelania z łuku

Nauka strzelania z łuku zaczyna się od podróży w przeszłość. Kilka słów na temat historii tej broni na pewno zaciekawi wszystkich uczestników eventu. Czy wiesz, że ten rodzaj broni znany jest od przeszło 35 tysięcy lat?

Po dawce historii przyjdzie pora na teorię. Doświadczeni instruktorzy wytłumaczą, jak prawidłowo trzymać łuk. Istotna jest tutaj postawa nie tylko ciała, ale także rąk. Dobre ustawienie to połowa udanego strzału. Nie bez znaczenia jest również odpowiednie napięcie cięciwy łuku i ułożenie strzały.

Podczas praktyki najpierw nauczysz się przyjmować prawidłową postawę. Instruktorzy będą udzielać wskazówek i korygować błędy. Dopiero po opanowaniu tych podstaw możliwe będzie oddanie pierwszego strzału. Być może pierwszy nie będzie celny, ale nie warto się zrażać! Strzelanie z łuku wymaga nieco praktyki, jak każda umiejętność.

Strzały oddaje się do specjalnie przeznaczonych do tego tarcz w kształcie kół lub postaci. Zwykle zaznaczone są na nich punkty, dzięki którym łatwiej sprawdzić celność oddawanych strzałów. Tarcze zazwyczaj przymocowywane są do snopków siana.

Podczas nauki strzelania z łuku nie zabraknie także rywalizacji. Razem z pozostałymi uczestnikami oddacie strzały z różnych stanowisk. Najlepsze osoby zdobędą nagrody. Mogą być to medale, puchary, a nawet… poroża.

Zostań łucznikiem z Whatevent

Strzelanie z łuku to doskonała atrakcja na imprezy plenerowe, zarówno prywatne, jak i firmowe. Właśnie takiej atrakcji poszukiwałeś na swój event? Skontaktuj się z nami, a zorganizujemy na Twojej imprezie naukę strzelectwa pod okiem najlepszych instruktorów.

Przekonaj się, czy byłbyś dobrym łucznikiem i oddaj się rywalizacji ze znajomymi lub współpracownikami!