Początki fotobudek sięgają już lat dwudziestych ubiegłego wieku i do dziś cieszą się dużą popularnością, szczególnie na różnorakich imprezach. Skąd bierze się zainteresowanie budkami fotograficznymi i jak można wykorzystać je jako imprezową atrakcję?

Jak działa fotobudka?

 Fotobudka najczęściej przybiera kształt kabiny, w której pomieszczą się zazwyczaj dwie osoby. Zdarzają się jednak wyjątki: budka może być czasem większa, by zmieścić nawet kilka osób zainteresowanych zdjęciami. Po wejściu do kabiny i uruchomieniu urządzenia (najczęściej dedykowanym przyciskiem), wykonywana zostaje seria kilku zdjęć oddzielonych od siebie kilkusekundowymi przerwami, by pozujący mogli odpowiednio się ustawić. Po wykonaniu serii zdjęć następuje ich wydruk, zazwyczaj na pasku prezentującym cztery wykonane fotografie.

Dlaczego budki do robienia zdjęć są dobrą atrakcją na imprezie?

 Fotobudki nie bez powodu cieszą się dużą popularnością od lat. Oto kilka powodów, dlaczego wciąż są pożądanym obiektem na evencie:

  • oferują niedrogie zdjęcia – odbitki drukowane w budkach fotograficznych są niewielkie, lecz dzięki temu również tanie. Pozwala to zaoszczędzić na zdjęciach wywoływanych na przykład w fotolabie.
  • dają swobodę pozowania – fotografowani nie muszą się krępować obecnością fotografa: są tylko oni i obiektyw. Dzięki temu ludzie na zdjęciach rzadko wychodzą sztucznie, a wręcz pokazują, jak dobrze się bawią.
  • oferują uroczą pamiątkę, szczególnie dla par – zdjęcia w fotobudkach są popularne zwłaszcza wśród zakochanych. Są uznawane wręcz za ikonę romantycznych zabiegów, wypromowaną chociażby przez komedie romantyczne.
  • są szybkie – zdjęcia dostajemy tuż po ich wykonaniu, jak polaroidy. Jest to bardzo wygodne, ponieważ oszczędza nam zachodu z oczekiwaniem na odbitki wywoływane w zewnętrznych firmach specjalizujących się w tym fachu.
  • mogą pełnić funkcję reklamową – budki mają dużą przestrzeń na rozmaite bannery, co czyni je rzucającym się w oczy obiektem reklamującym wybraną firmę. Niewielką reklamę można umieścić również na papierze fotograficznym, na którym drukowane są zdjęcia wykonywane w budce.

Wszystko to potwierdza, jak atrakcyjnym wyborem przy planowaniu imprezy może być budka fotograficzna. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy: proponujemy szereg sprzętów i dekoracji o bardzo wysokiej jakości wykonania, które świetnie sprawdzą się na organizowanym przez Ciebie wydarzeniu. Możemy również pomóc Ci w przygotowaniu go. Posiadamy długi staż na rynku w zakresie organizacji eventów i gwarantujemy pełen profesjonalizm. Wiemy, jak ważne jest zadowolenie zarówno klienta, jak i uczestników jego wydarzenia, dlatego zapewniamy profesjonalna obsługę, która usatysfakcjonuje każdego.