Zorbing to świetna zabawa, która idealnie sprawdzi się chociażby w przypadku organizacji imprezy dla dzieci. Jeżeli dodatkowo odbywać ma się ona w pobliżu wody, warto postawić na zorbing w wersji aqua!

Zorbing – co to?

Zorbing wziął swoją nazwę od „zorby”, czyli dmuchanej, przezroczystej kuli zapinanej na zamek błyskawiczny, do której można wejść. Niektóre modele, zależnie od przeznaczenia, wyposażono w pasy bezpieczeństwa, a sam materiał, z którego zostały wykonane, cechuje wysoka odporność na uszkodzenia. Zorbing polega na toczeniu się po płaskim lub wyboistym terenie, będąc cały czas wewnątrz tej kuli. Dzięki solidnym zabezpieczeniom możliwe jest także sturlanie się ze wzniesień, a nawet nieco bardziej stromych pagórków. Jest to stosunkowo młoda atrakcja, ponieważ powstała pod koniec lat 90. w Nowej Zelandii, ale mimo tego bardzo szybko zdobyła popularność.

Zorbing a aquazorbing

Wynalezienie zorbingu sprawiło, że próba chodzenia po wodzie nabrała nowego znaczenia, a przede wszystkim – że powstały ku temu możliwości! Niezawodność kuli zorbingowej, uzyskana dzięki jej wodoszczelności i braku podatności na działanie szkodliwych czynników, doprowadziła do narodzin aquazorbingu. Ta wariacja daje szansę na przemieszczanie się po powierzchni zbiornika wodnego. Wypełniony powietrzem materiał uniemożliwia zatopienie kuli, a pozwala natomiast na chodzenie, bieganie czy skakanie. Choć utrzymanie równowagi wewnątrz takiej kuli nie należy do najłatwiejszych zadań, każdy upadek skończy się miękkim lądowaniem.

Aquazorbing atrakcją na event

Zarówno zorbing, jak i aquazorbing to rekreacyjne formy aktywności, które spodobają się i małym, i dużym. Choć toczenie się ze zboczy stanowi raczej ekstremalny rodzaj rozrywki dla równie wymagających poszukiwaczy wrażeń, aquazorbing to fantastyczna propozycja dla dzieci, która dostarczy im wiele śmiechu, radości i dobrej zabawy.

Jeżeli planujesz wybrać aquazorbing jako rozrywkę na swój event, skontaktuj się z nami. Dostarczymy wysokiej jakości kule zorbingowe na miejsce wydarzenia i zadbamy o techniczne aspekty związane z atrakcją, zachowując przy tym najwyższe standardy bezpieczeństwa. Twoja satysfakcja jest dla nas najważniejsza.