Marzy Ci się powrót do czasów Faraona, Kleopatry, piramid, mumifikacji i świętości kotów? Nic prostszego! Zorganizuj imprezę w stylu starożytnego Egiptu, zamień się w ulubioną postać z tamtych czasów, przywdziej odpowiedni strój i baw się na całego.

Na tronie – postacie starożytnego Egiptu

Zły faraon? Przebiegła Kleopatra? Święty Sfinks, czy może zapomniana mumia? Przebierz się, w co Ci wygodnie. Nałóż szlachetne okrycia, zrób makijaż za pomocą henny lub obwiąż się bandażami. Zaproś gości, poleć im przybycia na event w strojach ze starożytnego Egiptu, włącz muzykę, przygotuj przysmaki i zasiądź na tronie. Nie zapomnij również o atrakcjach oraz rozrywkach, którym oddawali się Egipcjanie.

Rozrywki starożytnych

Z historycznych źródeł wiemy, że Egipcjanie nie żałowali sobie dobrej rozrywki. Taniec brzucha w rytmie muzyki, malowanie henną ciała, czy palenie fajki wodnej. Kolejne pomysły to wymyślanie historii rodem z egipskich pałaców. Ktoś zaczyna tworzyć opowieść i wszyscy po kolei staramy się ją kontynuować dodając od siebie następne zdania.

Bardziej kreatywną zabawa może być również malowanie na papirusie lub odgrywanie scenek. Wybieramy kilka osób, które zagrają Faraona, Kleopatrę i służbę, a pozostali uczestnicy mogą dostać rolę kupców, tancerek brzucha lub posłańców. Każdy otrzymuje swoją rolę i nakręcamy krótki filmik.

Potrawy i scenografia imprezy w stylu egipskim

Podstawą menu są zioła, które były dosypywane do każdych potraw. Punktem obowiązkowym są również dobre wina i schłodzone napoje. Woda z mięta i cytryną oraz woda z cydrem.

Dekoracje zachowajmy w nurcie starożytności. Na ścianach niech zawisną papirusy z hieroglifami, na stołach powinny zagościć fajki wodne, a głównymi dekoracjami mogą być miniatury piramid, sfinksów, czy egipskich pałaców.

Do przeźroczystych naczyń możemy nasypać piasku, na którym postawimy figurę wielbłąda i takie ozdoby poustawiać dookoła. Przyda się również rozłożysta palma oraz kwiaty: lilie, hortensje albo kwitnące gałęzie jaśminowca w wazonach.