Afterparty to spotkanie, które odbywa się po innej okolicznościowej imprezie. Może być to przyjęcie po meczu, po spotkaniu w nowym miejscu, a nawet po koncercie. W kwestii urodzin może być po prostu zorganizowane po całodniowym, urodzinowym wyjeździe do parku rozrywki, na basen lub wyjścia do kawiarni. Chcąc wykonać udane afterparty we własnym domu, dobrze jest przygotować odpowiedni anturaż dla przybyłych gości i solenizanta.

Jakie dekoracje wybrać na urodzinowe After Party?

Kiedy after party jest przyjęciem niespodzianką, solenizant najczęściej nie spodziewa się wyglądu domu po powrocie z innej atrakcji. Można zaskoczyć go niezwykłymi dodatkami, które pozostaną dłużej niż tylko w wieczór urodzinowy. Balony lateksowe i foliowe wypełnione helem unosić się będą po całym domu i już na wstępie zrobią duże wrażenie po przyjściu. Podobnie jak baner powitalny zawieszone tuż przy wejściu do domu. Zanim solenizant i goście wejdą w głąb domu, warto udekorować na wejściu także ściany czy drzwi banerami i girlandami odnoszącymi się do urodzin. Zaskoczony solenizant nie będzie spodziewał się tego co jest w dalszej części domu. Przestrzeń, w której serwowany będzie tort i ustawiony główny stół, powinna jeszcze bardziej zaskakiwać niż samo wejście do domu. Można zastosować tu, poza balonami, girlandy ozdobne, pompony z bibuły, samodzielnie zawieszone papierowe rozety, umieścić wstążki na klamkach czy oparciach krzeseł. Na przyjęciu niespodzianka sprawdzą się również kolorowe konfetti, którymi można obsypać solenizanta.

Co przygotować na stół?

Stół to miejsce, przy którym odbywa się cała impreza. Dobrze, żeby wyglądał równie zaskakująco jak cała reszta. Pomocne będą do tego papierowe talerze i kubki, których na rynku jest na tyle duża ilość do wyboru, że można dostosować ich wzór, kolorystykę i styl, do otoczenia mieszkania czy tematyki imprezy. Ustawione na stole i uzupełnione innymi kompozycjami np. bukietami kwiatów, serwetkami papierowymi, sztućcami czy słomkami, spowodują, że stół stanie się pełniejszy i przyjemniejszy w odbiorze i użytkowaniu. Potrawy spożywane na afterparty najczęściej mają formę przekąsek. Stąd też jako uzupełnienie, mogą być zastosowane dodatkowe kubeczki w różnej kolorystyce (uzupełniające zastawę papierową), w których mieścić się będą paluszki, ciasteczka czy cukierki.