Rycerskie pojedynki, wystawne biesiady przy suto zastawionych stołach, piękne zbroje, walki na miecze, wytwornie odziane Panie i elegancko wystrojeni Panowie – czasy średniowiecza w pigułce, w które naprawdę możesz się przenieść.

Wystarczy tylko kilka kreatywnych pomysłów, trochę miejsca i chęci do zabawy. Dzisiaj cofniemy się w czasie, poczujemy klimat średniowiecza i pokażemy, jak możesz go posmakować organizując imprezę w stylu średniowiecznym.

Do boju rycerze – średniowieczna impreza w pigułce

Zacznijmy od planu. Najpierw musimy ustalić, co szczególnie podoba nam się w tych zamierzchłych czasach. Nocne biesiady przy stole? Pojedynki rycerskie w prawdziwych, ciężkich zbrojach? Może odrobina fantasy, czyli magowie, czarownice i sekretne eliksiry? Mamy pełne pole do popisu. Spróbujmy jednak w pierwszej kolejności wybrać myśl przewodnią. Później gry i zabawy w stylu tamtych lat oraz stroje i dekoracje.

Pojedynki rycerskie i biesiada do białego rana

Na pierwszy ogień idą atrakcje, które będą czekały na uczestników takiej imprezy. Poniżej znajdziesz kilka ciekawych propozycji:

  • zakładanie średniowiecznych zbroi,
  • tańce słowiańskie,
  • pojedynki rycerskie na miecze,
  • kuchnia średniowieczna – potrawy, które jadano,
  • konkursy, w których wygraną jest „eliksir życia”.

W czasie trwania zabaw i konkursów nie może zabraknąć sto zastawionego stołu, muzyki dworskiej i gwarnych rozmów. Do tego oczywiście obowiązkowo średniowieczne suknie dla Pań i strojów dla Panów.

Moda średniowieczna – stroje dla przybył gości

W średniowieczu rządziły suknie do kostek, rozkloszowane, zdobione i przede wszystkim dopasowane w talii. Kobiety nosiły gorsety i piękne, wysoko czesane fryzury.

Mężczyźni natomiast ubierali spodnie zwane nogawicami, doublety i trzewiki lub chodaki. Żeby poczuć klimat średniowiecza na takiej imprezie, stroje z tamtych lat będą obowiązkowe.

Motyw przewodni imprezy w stylu średniowiecza

To przede wszystkim biesiada, zabawa, tańce, śpiewy, pojedynki na miecze i wytworne przebrania. Jeżeli impreza ma się odbyć w takim duchu nie zapomnijmy również o dekoracjach: dyby, zbroje, topory, czy herby to punkty obowiązkowe.