Rycerskie pojedynki, wystawne biesiady przy suto zastawionych stołach, piękne zbroje, walki na miecze, wytwornie odziane Panie i elegancko wystrojeni Panowie – czasy średniowiecza w pigułce, w które naprawdę możesz się przenieść.
Wystarczy tylko kilka kreatywnych pomysłów, trochę miejsca i chęci do zabawy. Dzisiaj cofniemy się w czasie, poczujemy klimat średniowiecza i pokażemy, jak możesz go posmakować organizując imprezę w stylu średniowiecznym.
Do boju rycerze – średniowieczna impreza w pigułce
Zacznijmy od planu. Najpierw musimy ustalić, co szczególnie podoba nam się w tych zamierzchłych czasach. Nocne biesiady przy stole? Pojedynki rycerskie w prawdziwych, ciężkich zbrojach? Może odrobina fantasy, czyli magowie, czarownice i sekretne eliksiry? Mamy pełne pole do popisu. Spróbujmy jednak w pierwszej kolejności wybrać myśl przewodnią. Później gry i zabawy w stylu tamtych lat oraz stroje i dekoracje.
Pojedynki rycerskie i biesiada do białego rana
Na pierwszy ogień idą atrakcje, które będą czekały na uczestników takiej imprezy. Poniżej znajdziesz kilka ciekawych propozycji:
- zakładanie średniowiecznych zbroi,
- tańce słowiańskie,
- pojedynki rycerskie na miecze,
- kuchnia średniowieczna – potrawy, które jadano,
- konkursy, w których wygraną jest „eliksir życia”.
W czasie trwania zabaw i konkursów nie może zabraknąć sto zastawionego stołu, muzyki dworskiej i gwarnych rozmów. Do tego oczywiście obowiązkowo średniowieczne suknie dla Pań i strojów dla Panów.
Moda średniowieczna – stroje dla przybył gości
W średniowieczu rządziły suknie do kostek, rozkloszowane, zdobione i przede wszystkim dopasowane w talii. Kobiety nosiły gorsety i piękne, wysoko czesane fryzury.
Mężczyźni natomiast ubierali spodnie zwane nogawicami, doublety i trzewiki lub chodaki. Żeby poczuć klimat średniowiecza na takiej imprezie, stroje z tamtych lat będą obowiązkowe.
Motyw przewodni imprezy w stylu średniowiecza
To przede wszystkim biesiada, zabawa, tańce, śpiewy, pojedynki na miecze i wytworne przebrania. Jeżeli impreza ma się odbyć w takim duchu nie zapomnijmy również o dekoracjach: dyby, zbroje, topory, czy herby to punkty obowiązkowe.