Eventy dla dzieci są bardzo wymagające, ponieważ skierowanie oferty i atrakcji dla dzieci, wiąże się często z dużym zaangażowaniem w pomysłowość oraz logistyczne i funkcjonalne rozmieszczenie poszczególnych elementów eventu, aby dzieci były bezpieczne, dobrze się bawiły i nie popadały w nudę. Każde znudzone dziecko zaczyna być hałaśliwe, a tym samym przeszkadzać innym uczestnikom, więc eventy dla dzieci wymagają dużo cierpliwości, ale przede wszystkim kreatywnego podejścia do organizacji. Co można zastosować, aby zaciekawić dzieci na evencie, zachowując przy tym dziecięcy świat?

Jakie atrakcje przyciągają dziecięcą uwagę?

Wszystkie kolory, faktury, elementy ruchome, światła i nowości, są dla dzieci najciekawszymi rozwiązaniami, poza grami zespołowymi, dmuchańcami, placami zabaw, miękkimi zabawkami, interaktywnymi technologiami czy innowacyjnymi rozwiązaniami dla dzieci. Jednym elementem, który łączył wszystkie te oczekiwania razem, są farby i malowanie. Każde dziecko lubi malować, ale niestety nie każdy rodzic pozwala mu w pełni się w tej kwestii rozwijać czy w malowanie angażować. Na evencie wszystko jest dozwolone, a dzieci mają dużą swobodę zabawy i przetestowania produktów, z którym pojawiły się firmy, aby umilić dzieciom czas. Takim rozwiązaniem, które przyciągnie dziecięcą uwagę będzie malowanie farbami posiadającymi fluorescencyjne właściwości. Atrakcja nie może się odbywać na pełnej sali, więc stworzenie domku, w którym zostanie ukryte fluorescencyjne rozwiązanie, przeniesie dzieci w zupełnie inny świat.

Dlaczego warto skorzystać z fluorescencyjnych farb?

Wiele elementów dla dzieci ma fluorescencyjne akcenty. Fascynacja świecącym przedmiotem, który świeci się tylko pod wpływem światła i widać go w ciemności, pozwala dziecku realizować się kreatywnie i dostrzegać piękne atuty świata. Malowanie farbami fluorescencyjnymi, które są zdecydowanie inne niż malowanie kredkami lub farbami klasycznymi, umożliwia pokazanie dziecku, że można do malowania wykorzystać inne rozwiązanie, a tym samym zachęcić do rozwoju w tej niezwykłej dziedzinie. Może także zapoczątkować zakup takich farb do własnego domu i chęć przesiedzenia w kąciku z farbami fluorescencyjnymi na evencie, w zdecydowanie dłuższej chwili niż rodzice planowali. Jest to bowiem ciekawa atrakcja i możliwość przekonanie dziecka do nowego hobby.