Lato, to odpowiedni czas na stworzenie różnych aktywności na eventach w plenerze. Organizacja największych przedsięwzięć, wymaga wymyślenia i zaplanowania dużo atrakcji skierowanych do ludzi mających różne zainteresowania, pasje i zawód. Aby sprostać wszelkim oczekiwaniom i nie trzymać wszystkich uczestników przez cały dzień tylko w pomieszczeniu, event w plenerze to rozwiązanie na większą skalę, który jest dostosowany do warunków terenowych, pogody i umożliwia trafienie w gusta uczestników o odmiennych oczekiwaniach.

Co warto wybrać ze sprzętu sportowego na letni event?

W zależności od tego, w jakim miejscu organizowany jest event, czy jest to w mieście, w miejscowości nadmorskiej, w górach, czy nad jeziorem, plenerowym spotkaniom przyświeca  jeden cel – dobra zabawa, merytoryczna konferencja i świetne wspomnienia.

Prelekcje są głównie wynikiem zaproszonych gości, świetne wspomnienie – atrakcji, więc dobra zabawa jest możliwa tylko wtedy, kiedy zostaną wykorzystane do niej różne przedsięwzięcia. Sport to jedno z tych rozwiązań, z których mogą skorzystać wszyscy, zarówno ci którzy już w dzieciństwie poznali różne dyscypliny sportowe, jak i ci, którzy będą korzystać z nich pierwszy raz. Pomocne do tego są sprzęty sportowe. Rzucanie piłką lekarską, hokej na trawie, strzelanie z łuku, piłka nożna dla kobiet i mężczyzn, kręgle na trawie lub bulle, kręcenie hula – hop, a nawet dmuchawiec w formie piłkarzyków, w którym piłkarzykami są ludzie, to dobre rozwiązanie do wypożyczenia na event. Ze sportów można  na evencie wprowadzić również zapasy na dmuchańcach, maty do fikołków, maty do ćwiczeń czy piłki do fitnessu. Sprzęty pozwolą zorganizować ciekawe zawody lub wspólnie poćwiczyć i zintegrować się grupie.

Czy zajęcia fitness i jogi to dobry wybór?

Poza aktywnym sportem, można zastosować również wspólne ćwiczenia fitness lub jogę, gdzie uczestnicy eventu przez godzinę wspólnie poćwiczą dla poprawy swojej aktywność i figury czy dla samego ruchu na świeżym powietrzu. Taka aktywność najlepiej sprawdza się na eventach kilkudniowych, kiedy jest organizowana na początku dnia. Dobrze kiedy zajęcia trwają na zapisy i pozwalają skorzystać z aktywności odpowiedniej ilości osób, które nie będą ze sobą konkurować i zachowają odpowiednią ilość miejsca do własnych ćwiczeń.  Wspólna joga i fitness na evencie, to dobre rozwiązanie szczególnie dla kobiet, które nie lubią rezygnować z codziennej aktywności.