Wiosna lub lato to najlepszy termin na organizację urodzin na ogrodzie i w plenerze.  Garden Party i urodzinowe przyjęcie zorganizowane właśnie na łonie natury daje ogromne możliwości aranżacji przestrzeni i miejsca do zabawy, czy wyszukania dodatkowych atrakcji.

Jak zaaranżować urodziny w różnym wieku?

Urodziny dla dzieci

Urodziny dla dzieci mają zdecydowanie inny przebieg niż urodziny dla młodzieży czy dorosłych. Dzieci zadowalają wszelkie urządzanie małej architektury jak zjeżdżalnie, piaskownice, huśtawki, poduszki, na których mogą wykonywać fikołki, tablica, dzięki której mogą tworzyć na zewnątrz swoje rysunki lub dzieła, a czasami nawet zwykła kreda, którą same narysują grę w klasy na podjeździe samochodowym czy zagrają w kółko i krzyżyk na chodniku. W przypadku aranżacji, doboru dekoracji dla dzieci, najlepsze wrażenie zrobią na ogrodzie liczne balony, wstążki czy rozwieszone na drzewach kule z bibuły.

Urodziny dla młodzieży

Urodziny dla młodzieży są zdecydowanie bardziej wymagające. W tym przypadku liczą się dekoracje bardziej wyszukane i tematyczne. Dekoracje zgodne z naturą to najlepsze rozwiązanie, ponieważ solenizant jest dumny, że jego aranżacja jest zgodna ze współczesnymi trendami i naturą, a jednocześnie pięknie współgra z naturalnymi roślinami i otoczeniem. Dodatki w naturalnym stylu często wyprodukowane z szarego papieru, juty, drewna lub sznurków, pozwalają aranżować niezwykłe otoczenie, które interesująco wygląda również na zdjęciach. Zdjęcia na Instagram w takiej przestrzeni i kompozycji to będzie to, czego młodzież oczekuje najbardziej.

Urodziny dla dorosłych

Podobnie interesująco powinny wyglądać urodziny dla dorosłych. Naturalne dodatki, np. przezroczyste bombki wypełnione roślinami, mchem i elementami drewna, stół nakryty jutą, na której ustawione są talerze i podstawki wykonane z krążków drewna, zastawa papierowa o naturalnym kolorze lub w bieli, będzie kontrastować z ciemną zielenią otoczenia. Girlandy czy zawieszone na sznurkach zdjęcia przyczepione klamerkami drewnianymi, nadadzą charakterystycznego klimatu.

W plenerze do dekoracji pięknie prezentują się pompony z bibuły, rozety papierowe czy lampiony zawieszone na drzewach. Do dekoracji przyjęcia w ogrodzie lub w plenerze przydadzą się również taśmy dekoracyjne w jutowym wykonaniu, dzięki którym można stworzyć kokardy na krzesłach i oddzielić część wypoczynku biernego, od aktywnych wygibasów na parkiecie – trawniku.