Biesiadna kolacja przy obficie zastawionym stole, swobodne rozmowy i kreatywne rozrywki – tak może wyglądać idealna impreza w stylu starożytnej Grecji. Jednak to nie wszystko.

Nie możemy zapomnieć o najważniejszych punktach eventu, bez których wydarzenie nie będzie miało racji bytu – stroje i dekoracje oraz potrawy, niczym wyjęte z greckiego balu.

Scenografia eventu w stylu starożytnych

W Grecji rządzą ogromne puchary, zielone gałązki oliwne w wazonach lub powieszone albo stanowiące ozdobę stołu biesiadnego. Do tego warto poszukać białych narzut, serwet i srebrnych tac oraz kielichów i mis. Kolejną dekoracją w stylu starożytnych są oczywiście świece oraz figurki przedstawiające filary greckie. Pamiętajmy również o odpowiedniej muzyce.

Kuchnia starożytnych Greków – potrawy

Postawmy na pieczone warzywa – bakłażany i cukinie. Najlepiej, by część z nich była nadziewana. Do tego obowiązkowo aromatyczne mięsa i owoce morza. Dla lubiących lekkie potrawy przyda się również misa pełna soczystej i pysznej sałatki z serem feta, zielonymi oliwkami oraz ziołami.

Na deser i lub szybką przekąskę przydadzą się również figi, daktyle i kiście winogrona. Nie zapomnijmy również o dobrych gatunkach win, które będą idealnym dopełnieniem potraw.

Rozrywka starożytnych Greków

Możemy zorganizować walki gladiatorów, udawać wielkich filozofów i konwersować na różne zawiłe tematy, odgrywać śmieszne scenki rodem z mitologii greckiej lub zmierzyć się w olimpijskich pojedynkach. Kiedy już nasze siły opadną, możemy oddać się jedzeniu wykwintnych dań i rozkręcić całonocną biesiadę przy suto zastawionym stole.

Starożytni przybyli na biesiadę

Nie zapomnijmy również o poproszeniu zaproszonych gości, by przyszli na event w stylu starożytnych Greków, w odpowiednich strojach. Jakich?

  • Przebrania w stylu greckich bogów.
  • Białe togi.
  • Peplosy, chitony, i greckie peleryny.
  • Wieńce z gałęzi oliwnych.

W takich strojach z towarzystwem prawdziwych greckich przysmaków i dekoracji wszyscy poczują się, jak bogowie podgryzający winogrona, popijający wytrawne wino i biesiadujący do rana.