Konferencje i bankiety, które organizowane są na mniejszą czy większą skalę, charakteryzują się grami atrakcjami jakie mają przyciągnąć wzrok uczestników imprezy i zapewnić im atrakcyjne spędzenie czasu w większym gronie ludzi. Klasycznymi atrakcjami są koncerty i występy pokazów artystycznych, a czasami bardziej spektakularne pokazy pirotechniczne, pokazy ognia, tańce na linie, pokazy baristów czy prezentacje kulinarne.  Czym zatem jest limbo dance? Dlaczego warto zarażać tą atrakcje na konferencję?

Czym charakteryzuje się Limbo Dance?

Limbo Dance to umiejętność przejścia pod drążkiem usytuowanym na różnej wysokości, który utrzymywany jest przez inne osoby lub przez statyw. Drążek obniżany zostaje coraz niżej, z każdym prawidłowym przejściem pod nim, które wykonuje się w rytm muzyki. Jest to coraz większe utrudnienie dla osób przechodzących pod palikiem.

Taniec limbo to tradycyjny taniec ludowy, który powstał na wyspie Trynidad, i opiera się na połączeniu tańca i konkursu, w którym uczestnicy po kolei przechodzą pod drążkiem w rytm muzyki nie naruszając konstrukcji wiszącego drążka i obniżając ciało coraz niżej, aby pod tym drążkiem się zmieścić.  Kluczem do tańca jest fakt, że trzeba się bardzo mocno wygiąć, aby pod tym drążkiem przejść, ponieważ nie ma możliwości schylania się lub przeciągania.  Przejście może być wykonane tylko na nogach i przodem do drążka. Jest to utrudnieniem, ponieważ przy coraz niższym położeniu palika, nogi są bardzo wygięte, więc czasami przechodzi się wręcz na kolanach, które nie powinny dotykać podłogi. Wygrywa ten, kto przejdzie nie ruszając tyczki, na etapie, w którym jest ona położona najniżej. Wszyscy się przy tym świetnie bawią i dopingują, a udział w limbo dance może wziąć każdy kto uczestniczy w imprezie.

Dlaczego pokaz limbo dance jest odpowiedni dla konferencji?

Na konferencjach często wystąpienia są dosyć monotonne i przekazują dużą ilość informacji, która potrafi zmęczyć uczestników. Aby odciążyć ich umysły i rozluźnić, pomiędzy wykładami taki pokaz limbo dance może być zaprezentowany na scenie, a do jego udziału mogą być zaproszone osoby, które zgłoszą się samodzielnie. Osoba, która wygra, otrzyma nagrodę w postaci gadżetów przygotowanych przez organizatorów lub firmy znajdujące się na konferencji.  Taka wesoła i energetyczna forma pokazy rozproszy od monotonii i od innych trudniejszych tematów. Atrakcja oczyścić ciało i umysł.