Organizacja koncertu czy występów muzycznych bywa dosyć skomplikowana. Trzeba brać pod uwagę wiele ważnych kwestii i dopilnować wszystkiego, aby takowy event się udał. Miejsce, sprzęt, głośniki, muzycy…. Jest tego sporo. Nie wystarczą tutaj tylko szczere chęci, ale wielkie zaangażowanie. Nasza firma eventowa dokładnie wie, z czym to się wiąże. Za nami nie jeden udany koncert i zadowoleni klienci. W tym właśnie artykule przybliżymy Państwu o czym warto pamiętać przy organizacji koncertu. Przeanalizujemy każdy podpunkt i go objaśnimy. Zapraszamy dalej!

  1. Miejsce – sala czy plener?

Zacznijmy od wybrania miejsca. Musi być ono dopasowane pod liczbę osób, jaką zaprosimy. Na mniejsze wydarzenia idealnie nadadzą się kluby czy restauracje. Jeżeli planujemy duże przedsięwzięcie, warto pomyśleć o plenerze, w którym będziemy mieli pewność, że dla każdego znajdzie się miejsce. Wybierając termin, należy zwrócić uwagę, czy odpowiada wszystkim zaangażowanym w wydarzenie oraz czy w tym dniu nie odbywa się w okolicy inna impreza, która mogła by być nieco konkurencyjna.

  1. Artyści – muzycy

Aby koncert wyglądał jak koncert, potrzebni są artyści. Tutaj trzeba zastanowić się, kto ma zabawiać publiczność, czy mają to być fachowcy, muzycy, czy może sami sobie poradzimy z śpiewem. Wybierając zespół, należy dobrać go do planowanej grupy słuchaczy. Z naszą pomocą będzie to znacznie prostsze, Wy wybieracie rodzaj muzyki, my szukamy najlepszą ekipę. Zajmiemy się nagłośnieniem i sceną, a na dodatek, żeby zapewnić pełny efekt, dodamy do całości oświetlenie.

  1. Program koncertu, Scenariusz

Zanim przejdziemy dalej z planowaniem, warto podsumować wszystko, i stworzyć program koncertu. Możemy umieścić go na plakatach i zaproszeniach. Scenariusz zapewni większą organizację całego eventu. Powinien zawierać części koncertu z określeniem czasu ich trwania, rozpiskę osób, odpowiedzialnych za nagłośnienie, ochronę i cały nadzór występu.

  1. Promocja koncertu

Aby przyciągnąć większą uwagę ludzi, warto pomyśleć o odpowiedniej promocji tego wydarzenia. Ulotki, plakaty, wpisy na media społecznościowe i oczywiście ogłaszanie tego każdemu, komu się da! To zapewni duży rozgłos i dużą publiczność. Gdy już wszystko zostanie zaplanowane, zostaje nam trzymać kciuki, aby wszystko poszło zgodnie z planem. Gwarantujemy, że nie zawiedziemy Państwa. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Zrzucicie z siebie ogrom pracy obejmującej organizację, a my zapewnimy sukces z koncertu. Zapraszamy do kontaktu!