Epoka wiktoriańska jest jedną z najciekawszych głównie dlatego, że trwała kilkadziesiąt lat! Mało kto ma świadomość tego, że w tym czasie zdążyło się wiele zmienić nie tylko w życiu politycznym czy społecznym, ale również w przemyśle modowym. Inne suknie noszono bowiem na początku epoki, a inne na końcu. Zaś temat dodatków i akcesoriów to istna niekończąca się opowieść! Warto też wiedzieć, że taka suknia sprawdzi się idealnie nie tylko na prawdziwe dworskie bale, organizowane w dworkach lub pałacach, ale też przy wielu innych okazjach!

Suknia królewska nie tylko na bal?

Oczywiście, dworskie stroje od razu kojarzą nam się z okolicznościami oficjalnymi, królewskimi i doniosłymi. Warto jednak zauważyć, że wynajem takiego sprzętu nie musi od razu zakładać, że nada się on tylko na bale. Suknie historyczne można wynajmować z okazji rekonstrukcji danego wydarzenia historycznego, na bal przebierańców, na okres karnawałowy, czy imprezę tematyczną związaną z historią Anglii czy dworem królewskim.

Wiktoriański nie znaczy jednolity

Epoka wiktoriańska wzięła swoją nazwę od królowej Wiktorii. Wiemy, że była ona drugą najdłużej panującą królową w historii Anglii. Przez to, epoka wiktoriańska jest świadkiem wielu różnych wydarzeń i przemian. Dzięki temu, także branża modowa zdecydowanie zmieniała się na przestrzeni lat, prezentując coraz to kolejne rozwiązania, upięcia i dodatki. Epoka wiktoriańska nie jest zatem nudna – wręcz przeciwnie. Jest otwarta na nietypowe efekty i rozwój. Suknie mogą być więc bardzo strojne i bogate lub nieco skromniejsze, w zależności od okazji i okoliczności.

Suknie królewskie to doniosła rzecz. Doniośle też zachęcamy, abyście się nie wahali zadawać nam żadnych pytań w związku z tą ofertą. Chcemy, aby nasi klienci byli w pełni zadowoleni, dlatego jeśli macie jakieś specyficzne wymagania, a Wasze potrzeby raczej nie są standardowe, ale wymagają nietuzinkowych działań, śmiało do nas piszcie! Rozwiejemy Wasze wątpliwości i opowiemy o szczegółach oferty. Zapraszamy!