Sesje jogi z udziałem czworonożnych pupili stają się coraz bardziej popularne. Stanowią idealną propozycję dla miłośników zwierząt, która pozwala połączyć elementy treningu z interakcją z pieskami. Jest to zatem nie tylko okazja do poprawy kondycji, ale również czas na zabawę i możliwość nawiązania nowych znajomości. Przecież nawet wiele pozycji jest inspirowanych zwierzętami, a nie bez przyczyny mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, prawda?

Joga ze szczeniakami – jak wygląda?

Zajęcia jogi ze szczeniakami mogą nieco różnić się od tradycyjnych sesji. Wszystko za sprawą gości specjalnych, którzy stają się główną atrakcją. Nie można przecież odmówić uroczym stworzeniom, które plątają się pod nogami, domagając się chrupiącego przysmaku czy podrapania za uchem. Trudno więc także o ścisły harmonogram ćwiczeń – nigdy nie wiadomo czy w danym momencie zwierzęcych gości najdzie ochota na czułości, rozrabianie czy może jednak drzemkę w kącie. Warto mieć na uwadze, że ten typ zajęć nie obejmuje rygorystycznego przestrzegania praktyk jogi, czyli wykonywania konkretnych ruchów czy póz i stosowania określonych technik oddechowych, a stanowi raczej formę rekreacji aniżeli typowego treningu.

Joga ze szczeniakami – jakie korzyści?

Ten rodzaj jogi, który zresztą pojawił się w Polsce stosunkowo niedawno, można przyrównać do czegoś w rodzaju terapii relaksacyjnej. Choć z reguły już joga sama w sobie ma pozytywny wpływ na człowieka, łagodzi stres, koi nerwy i zapewnia wewnętrzną harmonię, obecność psów ma jeszcze bardziej potęgować te efekty i wywoływać uśmiech u uczestników. Priorytetem staje się dobre samopoczucie, przy czym należy pamiętać, że liczy się zarówno komfort ludzi, jak i zwierząt, które nie powinny być narażane na niepotrzebny stres. To one zatem decydują, czy akurat mają ochotę na zabawę. Poza tym, takie zajęcia są dla psów lekcją socjalizacji z ludźmi i okazją do nauki odpowiedniego zachowania w ich towarzystwie oraz towarzystwie innych zwierząt.

Zanim spakujesz do torby sportowy strój i bidon z wodą, skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci zorganizować relaksującą sesję, która zapewni Tobie i Twoim znajomym niesamowite wrażenia i zastrzyk endorfin!