Współczesny świat oferuje bardzo dużo aktywności, które pozwalają zachować zdrowe ciało i umysł. Życie w sposób fit nabiera większego rozpędu, ponieważ osoby, które zauważyły zmiany w swoim wyglądzie, kondycji i sposobie odżywiania, zauważyły także zmiany swojego życia na lepsze i pozostały już w takim trybie życia na dłużej. Dzięki temu, powstaje coraz więcej eventów o fit charakterze.

Jak zorganizować event dla branży i miłośników fit życia?

Na takim evencie koniecznie powinny znaleźć się liczne aktywności sportowe. Wspólne zajęcia z fitnessu, sprzęty z siłowni przeniesione do przestrzeni eventowej, zawody sportowe z grupowym przesłaniem, jak gra w piłkę nożną, gra w golfa, siatkówka, tenis, a nawet nauka jazdy na rolkach i wrotkach po mobilnym torze, to niezawodne atrakcje, które sprawdzą się na aktywnym evencie. Nie może zabraknąć również gier interaktywnych, które również wprowadzają użytkowników w odpowiednią ilość ruchu, dzięki przeniesieniu się w wirtualny świat, ale pozostaniu w świecie fizycznym, w którym trzeba wykonać różne czynności, aby dane gry interaktywne wykonać. Mogą to być grupowe ćwiczenia na bazie gry interaktywnej przedstawiającej zestawy fitness, mogą to być różne dyscypliny tańca czy wspólne podnoszenie ciężarów. Warto zaprosić na taki event także najbardziej popularnych miłośników życia Fit, którzy będą dodatkową reklamą wydarzenia.

Ciekawie zaprezentują się również zajęcia z grupowego skakania na trampolinach oraz różne sporty ekstremalne czy tory przeszkód, ukazujące dziedziny runmageddonu.

Co powinno być uzupełnieniem eventu?

Na takim evencie, poza możliwością wzięcie udziału w aktywnym korzystaniu ze wspólnych zajęć czy porad trenerów, powinny znaleźć się stoiska z najnowocześniejszymi sprzętami do ćwiczeń i wyposażeniem, dzięki którym ćwiczenia są bardziej efektywne. Można zorganizować również pokaz mody sportowej od sportów fitness po stroje dresowe i buty.  Swoje miejsce znajdą tu także produkty z bidonami, rowerami, rolkami, wrotkami, hulajnogami, latawcami komorowymi, trampolinami oraz ekstremalnymi atrakcjami, jak aerotunel, skok ze spadochronem, lot na paralotni, skok z bungee przejazd na quadzie, a także posiłki dostosowane do zdrowego stylu życia. Warto także zaproponować odwiedzającym, stoiska z księgarniami, gdzie nabędą książki o aktywności fizycznej, szczególnie, jeżeli event odwiedzają osoby, które rozpoczynają swoją przygodę ze sportem.