Gdy zima w pełni, a dosyć już mamy standardowych nart czy snowboardu, to czas na skorzystanie z innej formy śnieżnego relaksu. Góry nie tylko latem, ale właśnie przede wszystkim zimą oferują wspaniałe i zapierające dech w piersiach widoki. Korzystając ze sprzętu do bardziej wyczynowych sportów, jakimi na pewno są te wymienione w pierwszym zdaniu, raczej mniej mamy okazję te góry podziwiać. Zmienia się to, gdy postanowimy wykorzystać rakiety śnieżne. Polskie góry naprawdę mają bardzo wiele do zaoferowania, zarówno pod względem sportowym, jak i motywującym do refleksji i osiągnięcia wewnętrznego wyciszenia i spokoju.

Czym są rakiety śnieżne?

                Najprościej rzecz ujmując, rakiety śnieżne to po prostu nakładki na buty przeznaczone do chodzenia po śniegu. Niby nic nadzwyczajnego – a jednak – pozwalają rozłożyć ciężar ciała w taki sposób, aby osoba na nich stojąca w tym śniegu się nie zapadła. Pierwotnie były to konstrukcje drewniane i podłożem skórzanym. W dzisiejszych czasach to połączenie lekkiego metalu z tworzywami sztucznymi. Aby łatwiej było nimi manewrować, mają wygięte „noski” do góry. Do butów przytwierdza się je za pomocą specjalnych wiązań. Wykorzystywane są do górskich wycieczek, ale także przez ratowników Górskiego Pogotowia Ratunkowego. W innych krajach, o trudnych, śnieżnych warunkach atmosferycznych, nadal są wykorzystywane jako podstawowa forma poruszania się.

Rakiety śnieżne a event

                Wykorzystanie podczas imprezy rakiet śnieżnych to doskonałe i ciekawe rozwiązanie. Nadają się one dosłownie dla każdego – wiek nie gra tutaj żadnej roli. Agencja, która pomoże w organizacji takiej wyprawy, postara się o sprzęt najwyższej jakości. Na początku zadbają o które szkolenie instruktorskie, po czym nastąpi dopasowanie sprzętu do każdej osoby indywidualnie. Zależnie od panujących warunków, przygotowane będą również kijki – dla ułatwienia chodzenia – oraz lampki czołowe – zimą zmrok zapada dość szybko. Wyprawa na rakietach śnieżnych to wspaniałe urozmaicenie eventu. Pozwala na zapoznanie się z okolicą, dotarcie w miejsca, które bez ich wykorzystania byłyby nieosiągalne. Dzięki nim zagwarantujemy uczestnikom wspaniałe widoki, które na pewno podziałają odstresowująco i pomogą się wyciszyć podczas podziwiania tajemniczych górskich szczytów.