Bankiety organizowane są często po innych ważnych wystąpieniach. Jest to przyjęcie z wykwintnymi daniami i eleganckimi zestawami, gdzie grupa osób specjalnie zaproszona na dany bankiet, może wspólnie w spokoju porozmawiać i wymienić się doświadczeniami zebranymi podczas wystąpień czy okazji jaka wcześniej miała miejsce. Bankiet może być zakończeniem zjazdów, wyjazdów integracyjnych, wydarzeń artystycznych, więc nie odbywają się na nim tańce czy nie jest puszczana muzyka taneczna. Można jednak uzupełnić wydarzenie dodatkowymi atrakcjami, dzięki którym spotkanie nie będzie monotonne, a goście będą zainteresowani zobaczeniem dodatkowych umiejętności.

Dlaczego warto zorganizować pokaz baristów na bankiecie?

Pokazy baristów to tradycyjna forma spędzenia czasu na tego typu spotkaniach. Bankiety mogą być organizowane w ciągu dnia jako uroczysty obiad dla większej liczby osób, gdzie wystawne podanie i przygotowanie otoczenia ma podnieść prestiż danego spotkania, a może być także przygotowane w formie wieczornej, gdzie bankiet może zakładać ekskluzywny catering i brak jednego miejsca, w którym grupują się wszystkie osoby. W przerwie między obiadami, kiedy goście czekają na posiłki, można zaprezentować pokaz baristów. Także jest to mile widziane na bankietach wieczorowych, gdzie pokazy baristów mogą być prezentowane co 15 minut trwania imprezy. Przygotowane drinki trafiają do rąk gości, więc jest to dodatkowa oferta podania posiłku i napojów w ekskluzywnej formie, i zarazem pokazaniem jak te drinki powstają.

Nie można na codzień zobaczyć pokazów baristów, więc bankiet jest ku temu najlepszą okazją, aby zaprezentować umiejętności tworzenia napojów w tak oryginalny i artystyczny sposób.

W jaki sposób można wykorzystać obecność baristów na bankiecie?

Pokazy to główne przesłanie jakie mają zaproponować bariści, którzy przybędą na bankiet.  Można jednak ustalić z nimi, że każdy drink, który zaprezentują będzie oznaczony logo firmy.  Efekt wizualny należy do baristów i forma przygotowania także, ale ukaże to gościom, że bankiet jest przygotowany specjalnie przez firmę, a przygotowane drinki są warte uwiecznienia na zdjęciach, co rozwinie dodatkową reklamę, kiedy zdjęcia zostaną opublikowane w sieci. Bariści mogą także zaprezentować na bankiecie indywidualne drinki wymyślone przez właścicieli danego biznesu, co może zapoczątkować przepis na skalę światową.