Dla jednych osób ćwiczenie jogi to wielka filozofia, dla innych sposób na życie. Jest to najstarszy i najczęściej kultywowany przez człowieka sposób na wyciszenie. Żyjemy w ciągłym biegu, jesteśmy zestresowani, w tym wszystkim zapominamy o sobie, o naszym ciele. Uprawianie jogi może okazać się bardzo korzystną aktywnością dla naszego ciała. Uzyskanie pełnej harmonii ciała i duszy nie jest proste, wystarczą dobre chęci i motywacja. Joga stała się bardzo popularna i coraz chętniej jest uprawiana.

Historia jogi. Czym jest i co daje?

Joga to pewnego rodzaju świadomy relaks, w którym ćwiczymy wyciszenie i uważności. Skupiamy się na każdym ruchu ciała, na oddechu, myślach i emocjach. Jest to czas, w którym praktykujący powinien zapomnieć o wszystkich problemach i oddać się wyciszeniu. Celem jogi jest zyskanie wewnętrznej równowagi, zjednoczenie ciała z umysłem i medytacja. Joga obniża napięcie emocjonalne, zmniejsza stany lekowe, poprawia mobilność i ujędrnia mięśnie. Wpływa na mniejsze odczuwanie bólu, pomaga w leczeniu bezsenności, wycisza i co ciekawe, dodaje energii.

Dlaczego warto zacząć uprawiać jogę?

  • Joga usprawnia tempo przemiany materii, poprawia krążenie krwi w organizmie, a także przyczynia się do efektywniejszego spalania tkanki tłuszczowej. Regularność ma tutaj duże znaczenie, dlatego ważna jest wasza determinacja i chęć
  • Joga minimalizuje oraz redukuje stres. Technika głębokiego oddechu praktykowanego w ćwiczeniach jogi, przydaje się nawet w codziennym życiu, kiedy przeżywamy stresujące sytuacje.
  • Dzięki sile, gibkości i odpowiednim oddechu jesteśmy mniej podatni na rożnego rodzaju choroby czy kontuzje.
  • Nie obciąża kręgosłupa ani innych partii ciała. Jest idealną opcją dla osób początkujących, chcących zacząć uprawiać jakiś sport. Wzmacnia całe ciało poprzez własną masę. Cały proces relaksu odbywa się w bezpieczny sposób.

Wyróżniamy różne rodzaje jogi. Każda z tych form charakteryzuje się innym doborem ćwiczeń, inną dynamiką, innymi priorytetami. Z pośród najpopularniejszych rodzajów, wyróżniamy:

  • Vinyasa i Ashtanga
  • Joga Iyengar
  • Yin
  • Kundalini

Aby zacząć ćwiczyć jogę, nie potrzebujemy specjalistycznego sprzętu, dużej ilości miejsca. Wystarczą nasze chęci, wygodne ubranie i mata. Z naszą firmą pomożemy zorganizować Państwu niezapomnianą sesje relaksu, która wyciszy ciało i dusze. Jesteśmy przekonani, że razem stworzymy idealny wyjazd połączony z chwilą wyciszenia. Zapraszamy do kontaktu!