Imprezy plenerowe dotyczą koncertów, festynów czy imprez okolicznościowych przygotowanych przez firmę jakie przygotowały dla swoich pracowników wyjazdy integracyjne lub forma spędzenia wspólnie czasu w plenerze ze względu na świętowanie konkretnego jubileuszu czy sukcesów firmowych. Imprezy okolicznościowe, jak śluby, wesela, urodziny, świętowanie wydarzeń firmowych, a także imprezy miejskie, które są związane z osiągnięciami miasta w jakimś zakresie czy są pochodne do świąt w Polsce, organizowane są w plenerze, ze względu na większe możliwości zachęcenia odbiorców i miejsca, w którym będą mogli się odnaleźć, pod względem czynnego udziału w atrakcjach czy wypoczynku jaki jest możliwy właśnie w plenerze.
Jak zorganizować strefę chillout w plenerze?
Strefa chillout to inaczej strefa wypoczynku, która wymaga od odbiorców stworzenia anturażu, który pozwoli się wyciszyć i skumulować dużą ilość pozytywnej energii po przebywaniu w takim miejscu. Takie strefy charakteryzują się wyznaczeniem przestrzeni z poduchami, miękkimi siedziskami, ozdobnymi girlandami świecącymi światłem ciepłym, ledowym, ustawieniem lampionów, dodaniem roślin dla rozbudowania ciekawszego anturażu, a niekiedy także z uzupełnieniem o kino plenerowe czy możliwość skorzystania z baru shisha. Klimatyczne oświetlenie, wystrój wyciszająca muzyka, a także możliwość swobodnego poczucia się jak w domu w warunkach przyrody może być uzupełniona o medytację, jogę, pokazy malowania piaskiem, pokazami baristów czy nauką robienia sushi. W otoczeniu strefy wypoczynku może się znaleźć także stoisko do degustacji wina, mogą być przeprowadzone warsztaty origami, pokazy baniek mydlanych, bodypainting, degustacja czekolady, labirynt luster, a także miejsca na tworzenie biesiady przy ognisku kiedy zajdzie słońce.
Dlaczego warto wytyczyć miejsce na strefę wypoczynku?
Taka strefa może mieć tylko granice ażurową, i odbywać się całkowicie pod gołym niebem lub może być zrealizowana w większym namiocie, aby wyciszyć od otoczenia i dźwięków z zewnątrz. Kiedy organizacja dotyczy realizacji w namiocie, można ścianę tego namiotu uzupełnić dekoracjami papierowymi czy świetlnymi, a także dodać większą ilość światła o ciepłych barwach, które spowodują wyciszenie się stanu umysłu, dostosowując go do wyciszenia przed natłokiem świata. W takich namiotach, które mogą być mniejsze lub większe, w ich wnętrzu może znajdować się tylko przestrzeń wypełniona poduszkami do siedzenia i ewentualnymi programami warsztatów stonowanych w formie a mogą także być wytyczone degustacje różnych posiłków. Wnętrze takiego miejsca na chillout, może być również formą aranżacji jako plaża, gdzie w środku znajduje się piasek, ustawione na nim hamaki i rośliny, które spowodują, że człowiek przeniesie się jak do innego rejonu świata, a tym samym zmysły poczują się jakby wypoczynek był w nadmorskim klimacie.