Team building to świetne warsztaty, które mają za zadanie wzmocnić relację w grupie. Współcześnie wiele osób myli to pojęcie z każdemu znaną integracją. Czym jednak różni się to od niej? Przede wszystkim integracja może odbyć się wyłącznie wtedy kiedy grupa osób nie zna się między sobą. Team building z kolei to idealne rozwiązanie dla grup osób, które, np. miały już okazję się poznać i pracować ze sobą. Takie ćwiczenia w formie zabaw pomagają ćwiczyć komunikowanie się w grupie. Co więcej ich zadaniem jest wyłonić lidera i pokazać innym jakie korzyści może przynieść efektowna praca.

Nasza firma Whatevent oferuje Państwu gry, które mają za zadanie wesprzeć Waszą pracę w grupie. Poniżej przedstawiamy przykładowe zabawy, które możemy zorganizować podczas imprezy biznesowej dla Twojej firmy. Sam zdecyduj jaka gra najbardziej przypadnie Ci do gustu i wybierz ją z naszego asortymentu. Nie znalazłeś niczego dla siebie? To żaden problem. W poniższym zestawieniu przedstawiamy jedynie część tego co możemy Ci zaoferować.

Gra Domino Express

Grę tę docenili nawet podczas badań Harward Business School. Na czym ona polega? Zadaniem kilkuosobowych zespołów jest ułożenie w jak najszybszym czasie domina. Dla utrudnienia każdy klocek ma potrójne oznaczenia (kolor, kształt i liczba). Spośród 18 klocków grupa ma za zadanie wybrać 6 i ułożyć je w odpowiedniej kolejności. Gra ćwiczy takie umiejętności jak synergia, kreatywność oraz innowacja. Pokazuje także w jaki sposób coraz lepiej działać i osiągać wyniki ponadprzeciętną.

Gra Apollo 13 – awaria

Wyobraźcie sobie, że jesteście na statku kosmicznym. Nagle zapada na nim całkowita ciemność,
a od dalszych działań zespołu zależy powodzenie tej misji. Co robicie? Ta popularna gra nauczy twoich pracowników jak efektywniej komunikować się w zespole. Dzięki temu ćwiczeniu Twój zespół nauczy się także podstawowych zasad efektywnego i uporządkowanego obiegu informacji.

Węzeł gordyjski

Pracownicy ustawiają się w kole. Na znak prowadzącego wszyscy zamykają oczy i idą przed siebie. Zadaniem każdego jest złapać dwie dłonie. Na kolejny znak wszyscy otwierają oczy. Teraz najtrudniejszy element, czyli należy rozplątać węzeł, który powstał z naszych rąk. To zadanie wymaga bardzo dobrej komunikacji w grupie. Jest również świetne jeśli chcesz wyłonić lidera grupy.

Przekręcanie koca

Uczestnicy stają na kocu położnym na ziemi. Teraz ich zadaniem jest przewrócić koc na drugą stronę nie dotykając przy tym podłogi. To zadanie podobnie tak jak poprzednie określa role w grupie ale także ćwiczy jej komunikację.

Wiek

Wszyscy z grupy muszą ustawić się od najmłodszego do najstarszego. Wszystko może wydawać się banalnie proste powstaje jednak pewne utrudnienie. Osoby nie mogą komunikować się między sobą.