Wideorelacja jako sposób na promocję i pamiątkę

Stare, chińskie przysłowie mówi, że “jeden obraz wyraża więcej niż tysiąc słów”. Jednak żaden obraz, czy fotografia, nie przekazuje treści w tak kompleksowy sposób jak produkcja filmowa. Na jedną sekundę filmu przypadają średnio 24 obrazy, przez co ilość bodźców jakie otrzymujemy jest kolosalnie większa niż w przypadku fotografii. Dodając do tego zapis dźwiękowy, otrzymujemy prostą receptę na atrakcyjny przekaz informacji. W dobie pędzącej technologii, możemy zatem śmiało powiedzieć, że film bije na głowę swojego protoplastę.

Co więcej, film jest medium, które w najskuteczniejszy sposób wywiera wpływ na nasze emocje i psychikę. Nic więc dziwnego, że wiele firm wykorzystuje materiał filmowy, jako sposób na wypromowanie swojej marki w kraju, czy na świecie. Oprócz promocji produktów, czy usług danej firmy, celem filmu może być po prostu uwiecznienie wydarzeń z życia, takich jak eventy okolicznościowe, konwenty tematyczne, imprezy integracyjne, bal studniówkowy, czy ślub.

W obu przypadkach, zarówno władzom firm promujących swoją markę, jak i osobom nagrywającym film w celach niekomercyjnych, zwykle zależy na tym, aby ich materiał był wysokiej jakości i wykonany w niebanalny sposób. Jeśli jednak nie mamy na podorędziu profesjonalnego kamerzysty i montażysty, pomysł stworzenia wysokiej jakości filmu zwykle będzie wiązał się z dużymi kosztami wynajmu fachowców i odpowiedniego sprzętu, co może być znacznym utrudnieniem, szczególnie dla osób prywatnych. Ale bez obaw! Firma Whatevent pomoże ci zorganizować profesjonalną wideorelację z wybranego przez ciebie wydarzenia. Pozostając w kontakcie z fachowcami, dysponującymi zaawansowanym sprzętem nagraniowym i montażowym, jesteśmy w stanie zaoferować ci szeroki wachlarz usług, dzięki którym otrzymasz film, który będzie zarazem świetną pamiątką, jak i profesjonalnym narzędziem marketingowym.

Jeśli przykuliśmy twoją uwagę do tego momentu, serdecznie zapraszamy cię teraz do zapoznania się z ofertą naszej firmy!

Manekin Challenge

Jeśli jesteś na czasie z najnowszymi trendami w świecie internetu, na pewno słyszałeś o popularnym od 2016 roku tzw. “Mannequin Challenge” (wersja spolszczona brzmi “Manekin Challenge”). Jeśli nie, to pozwól nam opisać to zjawisko w kilku prostych słowach. Wszystko zaczęło się od grupy uczniów z Jacksonville w stanie Floryda. Jedna z tamtejszych licealistek udostępniła film, na którym jej znajomi stoją w bezruchu do grającej w tle muzyki. Internet szybko podchwycił ten pomysł i tak zaczęło się istne szaleństwo.

Manekin Challenge jest kolejną zabawą, polegającą na wykonaniu pewnego wyzwania, tylko że tym razem nie musisz wylewać na siebie wiadra zimnej wody, czy połykać łyżki cynamonu. W Manekin Challenge chodzi o zastygnięcie w pewnych pozach, jak gdyby jakiś psotliwy czarownik rzucił na ciebie urok. W czasie, gdy ty i twoi znajomi zatrzymujecie się w często przedziwnych pozach, osoba postronna powoli, kadr po kadrze, nagrywa całą scenkę telefonem komórkowym. Pewnie zastanawiasz się jaki jest tego cel? Jest to zwyczajna zabawa, która z pewnością wprowadza ciekawe urozmaicenie podczas eventu, ale także może służyć jako sposób na reklamę różnych produktów, usług, marek, czy osób. Trend ten spodobał się również gwiazdom pokroju Adele, Beyonce, czy Britney Spears. Co więcej, przypadł on również do gustu reprezentacji Portugalii z Cristiano Ronaldo na czele, ekipie filmu “Fantastyczne Zwierzęta”, czy topowym modelkom Victoria Secret podczas ich treningu w siłowni. Jak więc widać, Manekin Challenge, nie tylko bawi, ale ma też ważne zastosowanie promocyjne.

Jeśli chcesz, aby Manekin Challenge w sposób nietuzinkowy wypromował twoją markę lub po prostu stanowił ciekawą atrakcję podczas twojej imprezy, firma Whatevent jest w stanie zorganizować wszystko, czego potrzebujesz do przeprowadzenia tego wyzwania. Nasza firma sprosta wszelkim kwestiom, które mogłyby stanowić dla ciebie problem – począwszy od zaproponowania pomysłu na zabawną i nietuzinkową scenerię, przez wynajem odpowiednio absurdalnych rekwizytów, będących jednym z elementów tego wyzwania i skończywszy na profesjonalnym sprzęcie nagrywającym. Pamiętaj – wybierając firmę Whatevent, łączysz gwarancję profesjonalnej organizacji twojego eventu z najwyższą jakością oferowanych usług.

Wideorelacja dronem

Możliwość fotografowania i filmowania z lotu ptaka, od początku rozwoju kinematografii, wiązała się z dużymi wydatkami i była objęta pewnymi ograniczeniami. Technologia bezzałogowych statków powietrznych, przeznaczona pierwotnie dla wojska i ludzi mogących sobie na nią pozwolić, z biegiem lat, została udostępniona szerszej publice. W związku z tym, wielu ludzi coraz chętniej stawało się właścicielami miniaturowych maszyn latających zwanych powszechnie “dronami”. W efekcie, filmowanie z powietrza jest dzisiaj bardzo popularną rozrywką, która otworzyła wiele nowych możliwości zarówno profesjonalnym filmowcom i amatorom, jak i po prostu fanom latających “zabawek”.

W przeciwieństwie do filmowania przy użyciu dawniejszych technik lotniczych, drony nie potrzebują specjalnych lądowisk, są niewielkich rozmiarów, stosunkowo tanie i niezwykle proste w obsłudze. Nagranie wideorelacji upamiętniającej spotkanie rodzinne w ogrodzie, czy szalone wakacje ze znajomymi nad morzem, dzięki wykorzystaniu drona, może nabrać zupełnie nowego wymiaru. Oprócz użytku w celach rekreacyjnych, drony zaczęły być wykorzystywane również w celach komercyjnych. To właśnie robienie zdjęć, czy filmów z lotu ptaka, przyniosło ogromny przełom w branży reklamowej, umożliwiając wielu firmom nagrywanie spektakularnych ujęć i materiałów promocyjnych używanych w przeróżnych kampaniach produktów, czy marek.

Pomimo znacznej popularyzacji dronów, ich zakup wciąż jednak wiąże się z pewnymi kosztami, które mogą stanowić problem dla wielu klientów. Ponadto, jeśli w planach mamy nagranie profesjonalnej wideorelacji z danego wydarzenia, powinniśmy posiadać zarówno pewne umiejętności nagrywania i montażu, jak i sterowania samym dronem, a to wymaga czasu. Jeśli jednak masz wątpliwości, czy podołasz tym wszystkim wyzwaniom, firma Whatevent jest gotowa podjąć się organizacji wideorelacji wybranego przez ciebie wydarzenia.

Będąc w kontakcie z topowymi firmami oferującymi wynajem zarówno dronów, jak i dołączonych do nich kamer, jesteśmy gotowi spełnić twoje wszelkie oczekiwania. Oferujemy wynajem modeli dronów, takich jak:

  • DJI Phantom 3 i 4 (oferujący wysoką jakość obrazu, duży zasięg, łatwość sterowania i system automatycznego wykrywania przeszkód, stosunkowo drogi, lecz kompleksowo najlepszy na rynku)
  • DJI S900 z GH4 (konstrukcja tego modelu wykonana jest z niezwykle trwałego włókna węglowego, dzięki temu charakteryzuje się on wysoką wytrzymałością na uszkodzenia przy zachowaniu lekkości całej budowy, możliwość prowadzenia długich lotów, łatwość w transporcie, wysoka jakość zdjęć i filmów dzięki podczepionemu aparatowi Panasonic GH4, jeden z najdroższych modeli)
  • Parrot Disco (model ten cechuje oryginalny wygląd, przypominający szybowiec, łatwy w transporcie, zawrotna prędkość latania aż do 80km/h i wysoka jakość obrazu, polecany raczej doświadczonym użytkownikom, stosunkowo drogi)
  • Parrot AR.Drone 2.0 (polecany początkującym użytkownikom, zasięg do 50 metrów, tani, lecz stabilny i wytrzymały)

Przypominamy, że są to jedynie przykłady różnych, topowych dronów, które firma Whatevent jest w stanie wynająć na twoje wydarzenie. Każde twoje życzenie będzie rozpatrywane przez nas osobno, w oparciu o aktualne oferty naszych partnerów. Po więcej informacji, zachęcamy do kontaktu!

Montaż zabawnych wywiadów z gośćmi eventu

Z pewnością każdemu z nas czasem przyjdzie się przejęzyczyć albo powiedzieć coś, czego tak naprawdę nie mamy na myśli – i potem może być już tylko albo żałośnie albo śmiesznie. Szczególnie łatwo o to, gdy nie jesteśmy przygotowani na wywiad, rozmowę, czy po prostu zwykłe pytanie zadane w nieodpowiednim momencie. Z drugiej strony, jeśli dysponujemy dystansem do siebie, takie sytuacje z pewnością pozostaną z nami na długo i istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziemy je już zawsze mile wspominać.

Dobrym pomysłem na urozmaicenie twojego eventu jest przeprowadzanie wywiadów, które później będzie można odpowiednio zmodyfikować, tworząc śmieszne, sytuacyjne “sklejanki”. Mówiąc precyzyjniej, udzielający wywiadu gość eventu, jest przekonany, że odpowiada na pytanie poprawnie, jednak później, zamiast pierwotnego pytania od prowadzącego, doklejane jest zupełnie inne pytanie, które w zabawny sposób, kompletnie zmienia charakter wywiadu. Dodanie takiej atrakcji, z pewnością pokaże cię jako osobę z poczuciem humoru, która nie boi się ryzykownych wyzwań i jest w stanie zapewnić solidną dawkę śmiechu twoim gościom.

Pytania podczas takich wywiadów, mogą dotyczyć tak naprawdę czegokolwiek. Wszystko zależy od pomysłu na odpowiednią modyfikację takiego pytania w procesie montażu. Należy jednak pamiętać, że nie każdemu może odpowiadać taka forma rozrywki, dlatego przed wprowadzeniem takiej atrakcji, zalecamy abyś dobrze zastanowił się, czy taka forma manipulacji będzie aby na pewno odebrana z dystansem i uśmiechem przez twoich gości.

Jeśli zdecydujesz się na przeprowadzenie takich wywiadów, warto aby osoby, które wyznaczysz do tego zadania miały wcześniej przygotowane pytania i brzmiały profesjonalnie i przekonująco, np. udając dziennikarzy jakiegoś wymyślonego programu telewizyjnego, czy gazety. Jeśli jednak masz wątpliwości, czy cały plan przebiegnie po twojej myśli, pozwól sobie pomóc i skontaktuj się z firmą Whatevent. Nasza firma pomoże ci w wynajmie profesjonalnych kabareciarzy, komików, czy innych osób, którzy w iście aktorski sposób przeprowadzą wywiad z wybranymi przez ciebie osobami, upamiętniając całe zdarzenie na kamerze. Ponadto, oddamy twój film ekipie montażowej, która dokona potrzebnych poprawek graficznych i dźwiękowych oraz odpowiednio zmodyfikuje wywiad.

Montaż wideo

Dla wielu osób samo nagranie materiału filmowego nie oznacza końca pracy nad klipem. Aby nagrana przez ciebie wideorelacja była atrakcyjna w odbiorze, warto zastanowić się nad wzbogaceniem jej o dodatkowe efekty specjalne, takie jak dynamiczne przejścia, ulepszenia graficzne, wzmocnienie dźwięku, usunięcie szmerów, czy pracę nad światłem i cieniem obrazu. W skrócie, nad poprawą jakości twojego filmu. W efekcie, zwiększysz szansę że twój materiał będzie bardziej atrakcyjny, co jest szczególnie ważne jeśli film powstaje na użytek komercyjny.

Profesjonalna edycja filmu, wymaga jednak po pierwsze, wolnego czasu, po drugie, umiejętności obróbki takiego materiału, a po trzecie, posiadania odpowiedniego oprogramowania komputerowego. Jak więc widzisz, z montażem wiążą się liczne utrudnienia, które mogą skutecznie zniechęcić wielu amatorów filmowania do dalszej pracy nad filmem.

Jeśli zatem masz wątpliwości, czy jesteś w stanie podołać powyższym kwestiom, zapraszamy do kontaktu z firmą Whatevent, która pomoże dopiąć twój projekt na ostatni guzik. Pozostając w ścisłym kontakcie z profesjonalnymi montażystami, posiadającymi pełne wersje topowych programów służących do obróbki filmów (takich jak, Sony Movie Studio Suite 13, Avid Media Composer 8, czy Adobe Premiere Pro CC), gwarantujemy, że nagrany przez ciebie materiał dostanie się w ręce prawdziwych mistrzów w swoim fachu. Ufając naszej firmie, sprawisz, że twoja wideorelacja z imprezy, wyjazdu rodzinnego, czy eventu targowego wykończona będzie w sposób profesjonalny oraz atrakcyjny zarówno dla oka, jak i dla ucha.

Jeśli zainteresowała cię nasza oferta organizacji wideorelacji z wybranego przez ciebie wydarzenia, serdecznie zapraszamy do kontaktu z firmą Whatevent bezpośrednio na naszej stronie www.whatevent.pl, pod numerem telefonu 786 222 223 lub na adres mailowy kontakt@whatevent.pl. Pamiętaj – wybierając firmę Whatevent, łączysz gwarancję profesjonalnej organizacji twojego eventu z najwyższą jakością oferowanych usług.