Gdy zbliżają się andrzejki, wszyscy zaczynają głowić się nad tym, jak spędzić ten wieczór wyjątkowo. Święto to ma w Polsce długą tradycję i jest świetną okazją do wspólnej celebracji. A celebrować można na wiele sposobów.

 Jak przygotować udaną imprezę andrzejkową?

 Udany event z okazji andrzejek może przybrać różne formy. Możesz zorganizować koncert lubianego zespołu, który zajmie zainteresowanych w ten specjalny wieczór. Możesz też zorganizować potańcówkę. Innym świetnym pomysłem będzie organizacja imprezy tematycznej, na przykład z motywem magicznym. Przebrani za czarowników i czarownice goście mogą wróżyć sobie zgodnie z andrzejkowymi zwyczajami.

 Zwyczaje andrzejkowe

 A tych jest naprawdę wiele. Do najpopularniejszych należy oczywiście lanie wosku i odczytywanie jego kształtu. Inna popularna wróżba polega na układaniu butów od ściany do progu drzwi: właściciel buta przy progu najszybciej się pobierze. Można również obierać jabłka: po rzuceniu długiej obierki za siebie sprawdzamy, jaką literę przypomina – jest ona inicjałem imienia naszej przyszłej żony lub męża. Kolejna znana i lubiana wróżba polega na wypisaniu różnych imion na kartkach w kształcie serca i następnym przekłuwaniu ich szpilką od drugiej strony. Imię, na które trafimy, będzie nosił nasz przyszły wybranek. Wróżby te są świetną andrzejkową zabawą i doskonale urozmaicą organizowane przez Ciebie wydarzenie.

 Gdzie zorganizować andrzejkową imprezę?

 Wszystko zależy od tego, jaką formę ma ona przybrać. Jeśli zamierzasz zorganizować koncert, rozważ halę koncertową, stadion lub rynek miejski. W przypadku imprezy tanecznej doskonale sprawdzą się kluby. Podobnie w przypadku imprezy tematycznej – tu jednak dodatkowo możesz rozejrzeć się za salami do wynajęcia, oferowanymi często choćby przez hotele. Wszystkie z tych propozycji znajdziesz w każdym większym mieście Polski: od Krakowa po Wrocław. W każdym z nich też impreza andrzejkowa ucieszy się dużym zainteresowaniem.

A my chętnie pomożemy Ci w jej przygotowaniu. Nasza firma słynie z organizacji eventów na najwyższym poziomie i dopilnuje, by na Twojej imprezie wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Oprócz kompleksowej obsługi wydarzenia oferujemy również bogatą kolekcję dekoracji, kostiumów oraz sprzętu do wynajęcia – wszystko, co przyda się akurat na Twojej, jedynej w swoim rodzaju imprezie. Zapoznaj się z ofertą agencji Whatevent i skontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegółów – gwarantujemy pełną satysfakcję.