Eventy, konferencje i wystąpienia, które realizowane są wieczorami i nocą, powinny charakteryzować się oprawą dostosowaną do godzin, w której prezentowane są wystąpienia sceniczne. Koncerty przeważnie posiadają duże sceny mocno zaaranżowane. Eventy natomiast, skupiają się tylko na ewentualnym oświetleniu. Chcąc coś zmienić i przełamać ten monotonny obraz, warto nadać scenie bardziej tematycznej oprawy.

Dlaczego warto wybrać temat wszechświata na aranżację sceny?

Wszechświat kryje w sobie wiele tajemnic. Ciemna barwa rozświetlonego nieba od gwiazd,  ogromnie interesujący księżyc w pełni, czy deszcz meteorytów, droga mleczna i zorza polarna, to wspaniałe inspiracje do przeniesienia ich na scenografię sceny. Event w takiej kompozycji będzie bardzo interesujący i można wykonać go z rozmachem, angażując do tego niewielki budżet. Granatowa oprawa i tło z rozgwieżdżonym niebem, będzie dobrą podstawą do wprowadzenia przed ścianą ogromnego świecącego w pełni Księżyca. Inne dodatki zastosowane na scenie będą interesująco się prezentować, zarówno w dzień jak i na wieczornym koncercie kameralnym. Drogę mleczną można wykonać poprzez zawieszone na linkach drobne diody, a dla uatrakcyjnienia imprezy wprowadzić zorzę polarną w postaci laserowych świateł jako finał danego przedsięwzięcia. Tak niewiele do aranżacji wszechświata potrzeba, aby cały wieczór nabrał zupełnie innego znaczenia.

Jakie dodatki można dobrać do scenografii związanej ze wszechświatem?

Poza scenografią, która jest bazą dla wystąpień, można na scenie postawić fotele o designie zbliżonym do księżyca, czyli w formie okrągłych foteli, lub zastosować rozwiązanie poprzez wprowadzenie zestawu świecących sześcianów mebli, przy których będą realizowane wywiady i prelekcje. Taka kompozycja na scenie będzie nawiązaniem do świetlistego rozgwieżdżonego nieba. Scenę można uzupełnić także lampami w kształcie kul, czy lampionami, w których zostaną ukryte świecące diody lub świece. A jeżeli i tego będzie zbyt mało, scenę można urozmaicić rozsypaniem na podłodze konfetti w metalicznym przypominającym gwiazdy kształcie. Dzięki temu scena będzie miała oprawę z każdej strony.

Warto wykorzystać taki temat, ponieważ dobrze prezentuje się na fotografiach i filmach pamiątkowych z przebiegu eventu czy imprezy tematycznej. A jako uzupełnienie na stołach i krzesłach powiązanych z eventem można zastosować złote wstążki, i ustawić na stole zastawę papierową w gwiezdnym stylu. Sale uświetnią także balony w kształcie gwiazd i półksiężyców o metalicznym materiale. Elegancko będą prezentować się także girlandy z gwiazd.