Dzień mikołajek zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was artykuł o świątecznych zabawach na niezapomniane mikołajki dla dzieci. Zaczerpnijcie inspiracji i zaskoczcie swoje pociechy idealnymi mikołajkami!

Mikołajki – od czego zacząć?

Zabawy dla bąbli w dzień 6 grudnia muszą mieć przede wszystkim związek z tym dniem. Dlatego wymyślmy coś, co przypomni im o nadchodzących świętach oraz zaskoczmy nowymi pomysłami na wspólnie spędzony czas. Możecie razem z dziećmi brać udział w tych rozrywkach lub zorganizować im Kinder Party. Pole do popisu jest szerokie.

Pomysły na zabawy dla maluchów

  1. Na ratunek Świętemu Mikołajowi. Ta zabawa polega na zaangażowaniu dzieci w pomoc przy sortowaniu listów od maluchów, które pomieszały się Mikołajowi. Dzieciaki muszą poukładać je prezentowymi kategoriami.
  2. 12 potraw. Dzieci dostają kartki, na których muszą wypisać wszystkie, tradycyjne potrawy wigilijne. Niekoniecznie muszą to być tylko dania, które jemy przy wieczerzy. Wygrywa maluch, który wypisze najwięcej świątecznych posiłków.
  3. Wypiekanie pierników. Możemy zrobić to wcześniej lub razem z maluchami. Sęk tkwi w ich udekorowaniu. Każdy bąbel dostaje przydział pierników i je ozdabia.
  4. Świąteczne karaoke. Nieodłączny punkt wszystkich dziecięcych spotkań świątecznych.
  5. Dostarczanie prezentów. Jeden z dorosłych przebiera się za Mikołaja, do worka wkładamy jakieś drobiazgi typu pluszaki, zabawki, słodycze, książeczki itp. Następnie dzieci udają elfów i pomagają Świętemu dostarczać pakunki najmłodszym. W tym wypadku rolę obdarowywanych mogą pełnić pozostałe maskotki lub wymyślone postacie.
  6. Ozdoby DIY. Święta to czas na zaangażowanie dzieci do pomocy w domu. Mogą one dostać za zadanie wykonania dekoracji na choinkę lub złożenia serwet na wigilijny stół. Razem z dziećmi wykonajmy łańcuchy, bombki, czy inne drobiazgi, które świetnie zaaranżują każde mieszkanie, w którym czuć magię nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Życzymy udanej zabawy!