Ludzie, którzy są lepiej ze sobą zintegrowani, analogicznie, lepiej wykonują zadania polegające na wspólnej interakcji. Dlatego też, każdy, odpowiedzialny kierownik firmy, powinien dążyć do jak najlepszego zgrania ze sobą swoich pracowników. Nie każdemu jednak łatwo przychodzi wymyślenie scenariusza eventu integracyjnego, który byłby zarazem ciekawy i efektywny. Często bywa tak, że to właśnie najprostsze pomysły bywają najlepsze, dlatego też, w ramach imprezy teambuildingowej, chcielibyśmy zaprezentować Ci popularny wyścig na skrzynkach.

Na czym jednak polega ta zabawa? Uczestnicy gry, dzielą się na dwie (lub więcej) grup. Każda z drużyn otrzymuje o jedną skrzynkę więcej niż wynosi liczba jej członków. Celem zabawy jest pokonanie danej trasy, nie dotykając ziemi i poruszając się przy tym wyłącznie po skrzynkach. Dodatkowa skrzynka musi więc krążyć od początku trasy, na jej koniec, umożliwiając grupie ruch do przodu. W grę oczywiście wchodzi czas wykonania zadania, więc ta z grup, która pokona trasę jako pierwsza, zwycięża. Dodatkowo, jeżeli któryś z uczestników przypadkiem dotknie ziemi lub spadnie ze skrzynki, dana drużyna otrzymuje punkty ujemne, które bierze się pod uwagę przy końcowym wyniku. Jak więc widzisz, zabawa jest dość prosta, a przy tym przynosi masę radości.

Organizacja nawet tak, wydawałoby się, prozaicznego eventu, wymaga jednak pewnego nakładu czasu, zapewnienia Twoim gościom transportu oraz przygotowania niezbędnych akcesoriów. Jeśli zainteresowała Cię nasza propozycja eventu integracyjnego, ale wolisz mieć pewność, że jego organizacja przebiegnie sprawnie, zapraszamy do kontaktu z firmą Whatevent! Nasza firma, od lat zajmuje się przygotowywaniem różnorakich imprez, a nasze sukcesy w tej materii, może potwierdzić wielu zadowolonych klientów.

Zdrowa rywalizacja, kluczem do sukcesu

Celem eventu integracyjnego, jest przede wszystkim zgranie członków zespołu, dzięki czemu ich przyszła, wspólna praca, będzie bardziej owocna. Jednak, oprócz samego elementu integracyjnego, podczas takiego eventu, szef może też zechcieć sprawdzić umiejętności pracy w grupie oraz słabe i mocne strony swoich pracowników. Taki test, rzecz jasna, nie powinien być wykładnikiem faktycznych umiejętności danego pracownika, lecz niewątpliwie, jego rezultat da szefowi nieco do myślenia.

Najbardziej istotnym, naszym zdaniem, elementem, na który szef, powinien zwrócić uwagę podczas takiego eventu, jest umiejętność prowadzenia zdrowej rywalizacji między pracownikami. Nie każda rywalizacja bowiem, jest zła i musi być przepełniona zazdrością, czy innymi negatywnymi emocjami. Umiejętność godzenia się z porażką, jest istotnym elementem w pracy, ponieważ, czasami będzie tak, że nie każdy projekt grupy, zakończy się sukcesem i czasem trzeba będzie przełknąć gorzką pigułkę. Nic nie sprawdza tej umiejętności tak dobrze, jak gry drużynowe, w których jedna z drużyn wygrywa, a druga, musi przegrać. Przykładem takiej rozgrywki, naszym zdaniem, jest wyścig na skrzynkach, który oprócz umiejętności kolektywnej pomocy, uczy też pokory i godzenia się z tym, że przeciwna drużyna mogła wykonać swoje zadanie lepiej.

Co przemawia za organizacją takiego eventu?

 Zapewne, zastanawiasz się, co przemawia za przygotowaniem akurat takiego eventu. Jego mocną stroną, z pewnością będzie to, że jest on dość prosty w wykonaniu, a każdy z uczestników powinien szybko pojąc zasady gry. Kolejną zaletą wyścigu na skrzynkach, jest też to, że jest to event sprawnościowy, wymagający od uczestników ruchu, a co za tym idzie, wymagający od graczy znacznie więcej poświęcenia i wysiłku. Toteż, ewentualny sukces danej drużyny powinien być znacznie bardziej przez nią doceniony, niż w przypadku gier umysłowych, takich jak quizy, zagadki, czy konkursy wiedzy. Co więcej, gracze będą musieli polegać na sobie i fizycznie wspierać się nawzajem, co zwiększy szansę na pogłębienie więzów między nimi.

Jeśli jednak masz wątpliwości, co do zalet takiej zabawy i potrzebujesz profesjonalnego doradztwa, nie zwlekaj, tylko skontaktuj się z firmą Whatevent! W oparciu o wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu podobnych imprez, udzielimy Ci odpowiedniego wsparcia, gwarantując tym samym sukces Twojego eventu.

Wynajem odpowiedniego terenu na event

Jeśli masz już przemyślane kwestie teoretyczne, powinieneś teraz upewnić się, że dysponujesz odpowiednim miejscem, gdzie mógłbyś przeprowadzić taki event. Wszystko zależy, rzecz jasna, od liczby Twoich gości, dlatego w oparciu o to powinieneś wynająć odpowiednio duże miejsce. Event z wyścigiem na skrzynkach,  naszym zdaniem, najlepiej sprawdza się na otwartych przestrzeniach, takich jak ogród, park, tereny nad jeziorem, czy rzeką. Może to być też, równie dobrze, obszar zamknięty, taki jak hala sportowa wypełniona materacami, które gwarantowałyby bezpieczeństwo uczestników, przy ewentualnym upadku ze skrzyni.

Znalezienie oraz wynajem odpowiedniego miejsca, może często stanowić problem dla organizatorów eventów tego typu. Jeśli więc potrzebujesz profesjonalnego doradztwa i pomocy przy wynajmie lokacji na imprezę integracyjną, skontaktuj się z firmą Whatevent, a zagwarantujemy Ci wszystko, czego potrzebujesz przy organizacji Twojego eventu. Dodatkowo, jesteśmy również w stanie zapewnić Twoim gościom dogodny dojazd na miejsce wydarzenia, a wszystko to, po wyjątkowej cenie!

Przygotowanie niezbędnych akcesoriów

Gdy już mamy za sobą kwestię organizacji miejsca eventu, powinieneś przygotować wszelkie niezbędne akcesoria, którymi posługiwać się będą Twoi goście. Skrzynki, po których będą przemieszczać się uczestnicy wyścigu, powinny być wystarczająco wytrzymałe, aby osoby o różnej wadze mogły z nich korzystać. Możesz ku temu wykorzystać np. skrzynki drewniane na owoce, czy plastikowe skrzynki po piwie. Zanim wybierzesz odpowiedni rodzaj skrzynek, powinieneś jednak się upewnić, że są one wystarczająco wytrzymałe – w końcu będąc organizatorem eventu, powinieneś zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo Twoich gości. Co więcej, jeśli masz wątpliwości, co do miękkości gruntu, na którym poustawiane będą skrzynie, warto zapewnić gościom asekurację w postaci materaców, na które będą mogli bezpiecznie upadać nie wyrządzając sobie przy tym krzywdy.

W przypadku problemów ze znalezieniem odpowiedniego rodzaju skrzynek, materaców, czy innych akcesoriów, które uznasz za niezbędne przy organizacji Twojego eventu, skontaktuj się z firmą Whatevent, a pomożemy Ci w znalezieniu, kupnie lub wynajmie wszelkich, niezbędnych elementów rozgrywki.

 

Jeśli zainteresował Cię nasz pomysł wyścigu na skrzynkach w ramach imprezy integracyjnej, ale potrzebujesz przy tym profesjonalnej pomocy, nie zwlekaj, tylko odezwij się do nas. Firma Whatevent, w oparciu o wieloletnie doświadczenie i rzeszę zadowolonych klientów, pomoże Ci dopiąć wszystkie kwestie na ostatni guzik, gwarantując Twoim gościom przednią zabawę! Po więcej szczegółów, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą pod numerem 786 222 223, pod adresem mailowym kontakt@whatevent.pl lub zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.whatevent.pl i przejrzenia reszty ofert.