Praca biurowa to wielogodzinne siedzenie przy komputerze. Większość korporacji właśnie w taki sposób działa i posiada biura, przy których setki osób każdego dnia wiele godzin spędzają przy komputerze. Aby nieco uatrakcyjnić życie pracownikom, szczególnie na wyjeździe korporacyjnym, gdzie głównie pracownicy skupieni są na szkoleniach i podnoszeniu własnych kwalifikacji, warto wprowadzić w życie więcej ruchu.

Dlaczego sprzęt fitness jest pomocny na wyjeździe?

Wyjazdy korporacyjne opierają się głównie na szkoleniach i podnoszeniu kwalifikacji swoich pracowników. Często trwa to wiele godzin i całe dni zajęte są pozyskiwaniem wiedzy, która ma przyczynić się do rozwoju działalności lub zapoznać się z wdrożeniem nowych oczekiwań korporacyjnych. Jednak ze względu na pracochłonny czas wyjazdów korporacyjnych i brak możliwości zwiedzenia otoczenia w ciągu dnia, wyjazdy takie, powinny być urozmaicone chociaż jednym dniem wolnym, w którym zostały zorganizowane dla pracowników dodatkowe aktywności. Przewietrzenie umysłu od nadmiaru wiedzy, będzie ku temu najlepszym sposobem na dalsze przyswajanie wiedzy. Sprzęt fitness, z którego najczęściej korzystają kobiety nie jest jednak przeznaczony tylko dla kobiet. Wynajem takiego sprzętu na wyjazdy, pozwoli zorganizować grupowe zajęcia fitness trwające od godziny do dwóch, dzięki którym zostanie zachowana aktywność uczestników wyjazdu. Przekazanie każdemu z pracowników do swojego pokoju zestawu fitness, który będzie mógł wykorzystać na swój własny indywidualny sposób w pokoju, poza grupowymi spotkaniami czy zajęciami, wypełni dodatkowy wolny czas na ewentualne aktywności fizyczne. Zachowanie równowagi między aktywnością a wielogodzinnym siedzeniem, powinno być w interesie pracodawcy, ponieważ im bardziej zrelaksowani pracownicy, tym lepiej wdrażają wszystkie informacje i przynoszą je w realny biznes.

W jaki sposób jeszcze można wykorzystać wynajem sprzętu fitness?

Coraz bardziej poszukiwane są nowe rozwiązania na przekazywanie wiedzy, która nie opiera się tylko na siedzeniu w sali konferencyjnej. Jest to spowodowane porównaniem  nauki dzieci do nauki dorosłych i zwrócenie uwagi, że dziecko przyswaja poprzez zabawę więcej informacji, które zostają z nim na dłużej, niż jest to w przypadku przekazywania suchej wiedzy. Wyjazdy mają to do siebie, że również potrzebuję większej ilości atrakcji, a tą atrakcją może być przekazanie wiedzy w trakcie zajęć fitness. Dzięki temu, zamiast na krzesłach, uczestnicy mogą siedzieć na piłkach. Będzie to wymagać od nich zachowania poprawnej postawy i ciągłego ruchu w trakcie dokształcania się.