Przyjęcie niespodzianki organizowane są ze względu na różne okoliczności, i mogą dotyczyć imprez urodzinowych, imieninowych (zarówno tych prywatnych jak i firmowych) oraz dla pracowników, którzy osiągnęli wyższy status zawodowy, sukces firmowy, czy inną okazję, jaką warto byłoby świętować, ale dana osoba nie ma czasu o tym pomyśleć lub sama nie chce wychodzić z inicjatywą. Przyjęcia niespodzianki zawsze organizowane są przez osoby trzecie, które zapewniają dekoracje, informują gości i organizują wspólne wydarzenie.

Dlaczego warto robić przyjęcia niespodzianki?

Nie każdy preferuje przyjęcie niespodzianki, ale nawet wtedy, podświadomie każdy o nich marzy. Wszystko zależy od nastroju i okoliczności z jakimi przyjęcie niespodzianka jest  utożsamiana. Najlepiej sprawdzają się przyjęcia niespodzianki z okazji urodzin, imieniny, czy osiągnięć zawodowych. W przypadku tych ostatnich, organizacja może odbyć się w miejscu pracy, a co za tym idzie, dekoracje również będą zupełnie inaczej wyglądać niż dekoracje domu lub miejsca publicznego, w jakim mają zabrać się wszyscy zaproszeni goście.

Przyjęcie niespodzianka zawsze poprawia nastrój odbiorcy, ale także i wszystkich zaangażowanych w jej realizację.

Jaki rodzaj dekoracji dobrać na przyjęcie niespodzianka?

Na takim przyjęciu nie może zabraknąć balonów, które w szybki i łatwy sposób wypełniają całe otoczenie. Warto udekorować przestrzeń girlandami, które nadadzą powitalnej atmosfery, oraz udekorować samych uczestników, zakładając na głowę kolorowe czapeczki, szale boa, czy wręczając gwizdki i konfetti, jakie zostaną uruchomione w trakcie wejście osoby, którą obdarza się niespodzianką. Na przyjęciu swoje zadanie będą miały także lampiony i efekty świetlne, które zmienią atmosferę otoczenia i zaciemnią pomieszczenie, sprzyjając ukryciu się jej uczestników. Dodatkowo, do dekoracji mogą posłużyć wstążki czy wszelkie akcenty związane z dekoracją stołu, ponieważ na przyjęciu, poczęstunek i napoje odegrają dużą rolę już po zaskoczeniu danej osoby. Taka oprawa stołu powinna mieć jednakowy styl kolorystyczny, a zastawa charakteryzować się papierowym materiałem, aby nikt w trakcie powitalnej euforii nie stłukł czegoś przypadkowo. Uwieńczeniem przyjęcia niespodzianki może być tort i prezenty opakowane w stylu i kolorystyce otoczenia, aby wszystko ze sobą współgrało wizualnie.